Beden Dili ve Diksiyon

Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi

İletişim halinde olduğunuz kişilerde nasıl bir izlenim bırakıyorsunuz?

Kişiler sizi nasıl algılıyor?

Nasıl bir imaj yaratmak istersiniz?

İstediğiniz imajı yaratamamanızın nedeni nedir?

Aslında olduğunuz kişi olarak algılanamamanızın nedenleri nelerdir?

Duruş şekliniz sizi ele verir mi?

Hangi duruş şekilleri saygısızlığa işaret eder?

Abartılı hareketler karşı tarafa nasıl geçer?

Konuşma esnasında başka şeylerle ilgilenmek nasıl etki uyandırır?

İletişim kurarken hangi yöne dönüksünüz?

Sözler ile mimiklerin uyumsuzluğu

Göz teması kurmamak iletişimde nasıl algılanır?

Kişilerin konfor alanına girmek uygun mudur?

Bir kişinin yalan söylediğini nasıl anlarsınız?

Güvenilir bir etki yaratmak için beden dilinizi nasıl konuşturursunuz?

Kişinin iletişimde olduğu kişilerde nasıl bir iz bıraktığı konusu “İmaj” olarak tanımlanır. Etkili bir iletişim kurabilmenin temellerinden biri olan imaj, ilk tanışma anından iletişimin bütününe iyi ya da kötü hizmet eden bir araçtır. İmajınızı yeniden biçimlendirmeye ne dersiniz?

İletişimde yüz ifadeleri, el, kol ve bacakların hareketleri, bedenin yönelimi, mesafeler ayrı ayrı irdelenmelidir. Kurulan diyaloglarda sonuç olarak geri dönen başarısızlıklar ya da tekrar eden başarıların kaynağı beden dilinizi kullanma şekliniz olabilir. Bir başarısızlığı tekrar etmemek için ya da tam tersi olarak başarınızın anahtarlarını öğrenmek için beden dilini iyi anlamanız gerekir. Vücut dilini okuma, beden dilini çözümleme Beden Dili Eğitiminin içeriğinde yer alan önemli konu başlıklarıdır.

Beden Dili ve Diksiyon Eğitiminin Faydaları

Beden Dili Eğitimi, hayatın her alanında kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz açısından fayda sağlar. İş hayatında yapılan yanlışlar, kişinin iş hayatındaki değeri, işe alımı, işini sürdürebilmesi ve kariyerinin ilerleyişi konularında çeşitli sonuçları doğurur. Bir kişi çalışma hayatında başarılı olmak isterken bilgi birikimi, eğitimi, kültür seviyesi, kendini ifade eden cümleleri ile vardır. Bu durum, değer ve davranışların bütünü, kişinin iş hayatında başarılı olması için önünü açar ya da başarısızlıklara götürür. Kişinin kendini fark etmesi, uygun davranışlarla kendini donatması, daha önce üzerinde düşünmediği ama iş hayatında önem arz eden detayları öğrenmesi önemli bir ayrımı beraberinde getirir.

Kişi sosyal hayatta iletişim kurarken, arkadaşları ile, sevgilisi ile, yeni tanıştığı kişiler ile beden dilini kullanırken verdiği mesajlar ile algılanır. Bir kişinin karşı tarafça nasıl konumlandırıldığı, hayatının ne kadar içinde ve hangi mesafede kalması gerektiği ile ilgili kararlar iletişim sürdüğü müddetçe devam eder. Bu nedenle, bilerek ve içten, doğal olarak sarfedilen her hareket kişinin sosyal çevresinde bir etkileşime yol açar.

Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi, kendi beden dilinizin şifrelerini çözerken aynı zamanda karşınızda bulunan, iletişim kurduğunuz kişilerin de beden dili ile neyi yansıttığınızı anlamanıza fırsat veren bir eğitimdir. Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi, işe alım, ekip yönetimi, satış gibi iletişim tabanlı spesifik meslekleri seçen kişilerin, iş hayatlarında sıklıkla iletişim kurdukları iç müşteriler, dış müşteriler, tedarikçiler ve rakipleri ile nasıl bir iletişim şeklini tercih edecekleri konusuna katkı sağlar. Kalabalık kitlelere sunumlar yapan, topluluklara kendini dinletme ihtiyacı duyan meslek dallarını seçenler hem güvenilir hem saygın hem de aktarmak istediklerini karşısındaki kişilere iletebilen bir beden dili kullanmak zorundadır.

Aldığı eğitim sayesinde kişi, iletişimde verdiği mesajlar ve aldığı mesajlar bütününe bakarak çok daha kolay, akılcı ve sonuç odaklı yaklaşımlara ulaşabilir.

Etkili bir iletişim kurabilmek için önce kendini iyi tanımak, güçlü ve güçsüz yanlarını bilmek gerekir. Kendinize karşıdan baktığınızda görmek istediğiniz sizi yeniden inşa edebilmek için güçsüz yanlarınızı kuvvetlendirme ve güçlü yanlarınızı ortaya çıkarma yönünde çalışmalar yapmanız gerekebilir. Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi, kendinize ve iletişim kurduğunuz kişilere yeniden bakmanızı, durum analizi yapmanızı sağlar.

2 gün süren Beden Dili Eğitimi ile beden&zihin&duygu bütününün yansımalarını görecek ve hayatınızı kolaylıkla sürdürmenizi sağlayacak ipuçlarını elde edeceksiniz.

Diksiyon Eğitimi

Hayatın içinde nice konuşmalara tanık olmuşsunuzdur… Topluluk karşısında konuşan konuşmacıların kimisini basiretsiz bulmuş olabilirsiniz. Konuşurken söylemek istediklerini aktaramayan, son derece sıkıcı, bir türlü bitmek bilmeyen konuşmacıların karşısında dinleyici olmak ne zordur… Size çok değerli bilgiler aktarsa da, emeğinin karşılığında teşekkür etmek, alkışlamak bile içinizden gelmez. Böyle bir konuşmacıyı dinliyor olmak talihsiz bir anı yaşamak gibidir.

Kimi konuşmacılar ise, dinleyicilerini ilk andan itibaren etki altına alır, mesajlarını güzel bir dille verir, sonucu tatlı tatlı bağlar. Verdiği örnekler, dinleyenin anlayabileceği düzeyde kelime seçimleri, konuşurken kelimelerin hakkını verişi, duygularıyla konuşmasını beslemesi sizi hayran bırakır. Konuşmanın süresine aldırmaksızın saatlerce dinlemek istersiniz ve sıkılmak aklınızdan bile geçmez.

Siz hangi konuşmacı olmak isterdiniz? Dinleyenleri etki altına alan ve sizi saygın, bilgili ve değerli gösteren iletişimi kurabilmenin sırrı nerede yatar?  Diksiyon Eğitimi, size iletişimin temel yapı zinciri olan kelimeleri nasıl kullanabileceğinizi anlatan faydalı bir eğitimdir.

Ağzınızdan çıkan kelimenin karşınızdaki kişinin kulağında nasıl bir seda bıraktığını bilmek, konuşmanızı bir düzen içerisinde sürdürebilmek, kelimeleri bir sanat unsuru olarak kimliğiniz ile harmanlayabilmek için ne gerekir?

Bir fıkrayı dinleyenleri güldürerek anlatabilmek, bir şiirden iki dizeyi, bir şarkıdan kupleyi yaşatarak okuyabilmek, bir emri tatlı sert dayatabilmek, bir ricayı gönüllü bir şekilde kabullendirebilmek, bir bilgiyi zorlamadan hafızalara kazıyabilmek için ne gerekir?

Diksiyon Eğitimi, her bireyin kişisel gelişimi için faydalı olan, herkesin alması gereken bir eğitimdir. Makro Oluşum Akademi olarak düzenlemiş olduğumuz 3 gün süren Diksiyon Eğitiminde ses, nefes, artikülasyon, diksiyon, fonetik, konuşma,  seslendirme, sesin tonu & durakları & ulaması ve vurgusu, konuşmanın gereksinimleri konularına odaklanılır. Eğitimi alan kişinin konuşma yeteneğini geliştiren Diksiyon Eğitimi aynı zamanda, iyi bir dinleyici olmanın da eğitimidir. Diksiyon Eğitimi aynı zamanda; duyduğundan sonuç çıkarabilmenin, aldığı sesli mesajı yorumlayabilmenin, bir konuşmanın hangi öğeleri içerdiğini çözümleyebilmenin, alt mesajları okuyabilmenin de eğitimidir.

Hemen Ara:
Cep: 0530 966 2576
Sabit: 0242 316 2576

Ya da biz seni arayalım:

HEMEN ARA
YOL TARİFİ AL
× How can I help you?