Bioenerji ve Bioenerji Eğitimi Nedir?

Bioenerji Terapisi, fiziksel rahatsızlıklardan, duygusal sorunlara kadar birçok sorunun şifa bulması için kullanılan etkili ve bütünsel bir tekniktir. Her birimizin karmaşık, etkileşimli bir enerji sistemi olduğu bilinmektedir.

Sağlıklı olduğunuzda, yaşam enerjisi enerji alanınızdan serbestçe akar, kendine güven hissi, kendinizle ve dünyayla uyum hissi verir.

Bununla birlikte, ciddi anlamda stres yaşıyorsanız, geçmiş duygulara bağlı kalmaya devam ediyorsanız veya hayatınızın amacına uymayan bir inanç sistemi geliştirdiyseniz, alanınızdaki enerji durgun ve hatta engellenmiş olabilir. Bu sıkışmış enerji, şu ana kadar yüzleşmeye hazır olmadığınız temel konular etrafında kristalleşme eğilimindedir.

Bioenerji terapisi ile sıkışmış olan enerjinin rahatlamasını ve pozitif düşüncelerin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Enerji alanında neler olup bittiğinin bilincinde olmasanız bile, zihniniz ne olduğunun farkındadır. Dengeyi yeniden sağlamak için, sizi hastalığın, depresyonun, bağımlılığın, ilişki uyumsuzluğunun veya başka tür travmanın alarmı aracılığıyla sizi bilinçlendirmeye çalışacaktır.

Bioenerji, bu krizin üstesinden gelmek için araçlar sağlar. Geçmiş deneyimlerden duygular ve düşünce şekilleri enerji alanınızdan silinir. Şimdi enerji, uygun yolları boyunca sorunsuz akabilir ve vücut şifa bulur. Zihin de, daha açık ve alıcı bir duruma dönerek, daha yüksek zekanın, doğal sağlık durumunuzu ve iyilik halinizi almanızı engelleyen engellerin kalkmasını sağlar.

Bioenerji şifa süreci, oturum bittikten uzun bir süre sonra çalışmaya devam eder. İnce ve fiziksel bedenler arasında bir köprü ağı oluşturarak sisteminize yeni bilgiler aktarır. Hücresel seviyeden ruhsal seviyeye kadar büyüme ve iyileşme süreci hızlanır. Yaşamın bir alanında öğretilen dersler diğer alanlara da uygulanabilir. Şimdi, olumlu niyetleriniz gittikçe daha sık ve daha az çabayla, yeni sağlık olanakları ve bütünlüğüyle uyanmaya başlıyorsunuz.

Belki de bu çalışmanın en büyük yararı, duyguların, zihinsel engellerin ve rahatsızlıkların, enerji sisteminizde sadece geçici görünüşler olduğunu bilmenin getirdiği kendini güçlendirmedir. Gerçekte, olumlu niyet ve uygun yöntemler ile iyileştirilemeyecek bir durum yoktur.

Peki Bioenerji Neye Yarar?

Bir Bioenerji terapisti olarak, insanlara bedenlerinde ve yaşamlarında doğal enerji akışını artırmalarında yardım etme ayrıcalığına sahibim. Hepimizin bir enerji alanı var ve sağlıklı, mutlu olmak için bu enerjinin özgürce akması; yaptığımız, söylediğimiz, düşündüğümüz, hissettiğimiz ve yarattığımız şeylerle kendini ifade etmesi gerekiyor!

Bioenerji Şifa seansında, bu enerji alanıyla çakra denilen 7 ana enerji merkezimiz üzerinden çalışıyoruz. Her çakra, vücudun farklı bölümleriyle aynı zamanda yaşamın farklı yönleriyle de ilişkilendirilir. Bu enerji merkezleri, omurganızın dibinde başlar ve merkez kolonumuzdan başımızın tepesine kadar ilerler.

Çok fazla stres yaşadığımızda, bir travma veya yaralanmadan geçtiğinizde ya da genel olarak yaşamda sıkışıp kaldığınızı hissettiğinizde, enerjimiz serbestçe hareket etmeyi keser ve zamanla rahatsızlıklar yaratabilir.

Uygulama sırasında birçok farklı insanı görüyorum ve enerjilerinin nerede engellendiğini tespit etmelerine yardımcı oluyor, olayların tekrar hareket etmesini ve dengelenmesini sağlamak için Bioenerji yöntemini kullanıyorum. Bu yüzden kendime, insanlar için gördüğüm en sık engellenen çakranın ne olduğu sorusunu sorduğumda aklıma gelen birkaç düşüncem var.

Başlangıçta ilk 3 çakrayı düşündüm. Kök, sakral ve solar pleksus (mide çakrası) merkezleri. Bioenerji yönteminin özellikle bel ağrısı, düşük enerji seviyeleri, sindirim sorunları, stres ve endişe gibi problemlerine yararı oldukça büyüktür. Bu rahatsızlıkların tümü, vücuttaki ilk 3 enerji merkezinin sağlığıyla ilgilidir ve genellikle bioenerji yöntemi ile iyileştirilebilir. Bu çakralardan biri ilk başta açık bir seçim gibi görünüyordu, ama sonra kalp çakrasını düşünmem gerektiğini hissettim. Kalp Çakrası engellendiğinde omuz gerginliği, bel ağrısı, dolaşım sorunları ve yetersiz bir bağışıklık sistemi gibi belirtiler geliştirebiliriz.

Bioenerji eğitimi alıp bioenerji pratiğine başladığımda, insanları birçok fiziksel rahatsızlık ve ağrıya bağlı semptomların azalmasına çalışıyordum. Ancak enerjik bir seviyede çalışmamın nedeni, insanlardan sadece fiziksel olarak daha iyi hissetmekle kalmayıp aynı zamanda kendimi daha iyi hissetmek. Onları istedikleri hayatı yaşamalarını engelleyen engeller üzerinden ileri sürmek.

Boğaz Çakrası üzerinde çalışmak bunda büyük rol oynar. Engellenen enerjiyi bu alandan temizlemek, tüm sistemde daha iyi bir akış sağlayarak kendimizi daha hafif, daha parlak ve iyi hissetmemizi sağlar.

Paylaştığımız bu bilgilerden yola çıkarak “Bioenerji eğitimi nasıl alabilirim?” dediğinizi duyar gibiyiz. Almanız gereken eğitimi ve süreci de şu şekilde özetleyelim.

Bioenerji Eğitimi Nedir?

Bioenerji eğitimi, yeni bir kariyere başlamak için harika bir yoldur. Size bioenerji eğitiminin ders amaçlarından kısaca bahsetmek gerekirse;

Makro Oluşum Akademi Bioenerji Eğitimi Ders Amaçları

Bir bioenerji uygulayıcısı olarak, aşağıdakilerle ilgili kapsamlı bir bilgi ve anlayış elde etmiş olacaksınız;

 

  • Bioenerjinin El Hareketleri

    Eğitim sırasında bioenerjinin tüm protokolleri size basit bir formatta ve protokollerin sürekli aktif uygulaması öğretilecektir. Eğitim süreci boyunca kademeli olarak 1. Modül eğitiminde 26, 2. Modül eğitiminde 126 semptom geçmişi yapacaksınız.

 

  • Yedi Çakra Enerji Sistemi

    Artı Aura ve insan vücudunun manyetik alanı. Yedi Çakra, birinci aydaki omurganın tabanındaki kök çakrasıyla başlayıp, ikinci çakra ay 2, Güneş pleksus Çakra ay 3, Kalp Çakrası ay 4, Boğaz Çakrası ay 5, kaş ile devam eden modüller halinde öğretilir. Çakra ay 6 ve Taç çakra ay 7 şeklinde Aura ve manyetik alan dahil olmak üzere bu enerji sistemlerinde tıkanıklıkları giderecek el hareketlerini yapmayı öğrenirken her ay tüm bilgileri özümseyebilirsiniz.

 

  • 14 Vücudun Meridyenleri

    5 element iyileşmesi ile bunların yeri ve işlevi. Çakralar, yaşam gücü enerjisini vücuda getiren ve aşağı inen meridyenlerin açıklıklarına giden elektrik santralidir. Daha sonra meridyenler vücudun organlarını besler. Bu nedenle tüm meridyenlerin, vücudun sağlıklı olması için her zaman açık olması gerekir.

 

  • Yeni Bir Kariyer Oluşturmak: Makro Oluşum Akademi ile alacağınız Bioenerji Eğitimi, yeni bir kariyere başlamanın önemli adımıdır.

 

Birtakım rahatsızlıkların gerçekten üstesinden gelmek için basit bir enerji işlemine ihtiyacınız vardır.