Biomanyetizma Nedir? Hangi Rahatsızlıklarda Etkilidir?

Manyetik enerji, herkesin vücudunda bulunan fakat kimse tarafından bilinçli olarak kullanılamayan bir enerjidir. Enerji doğru kullanılmadığı da ise maalesef bir takım rahatsızlıklar vücudumuzu ziyaret edebilir.

Vücudunuzda bulunan enerji sistemini doğru kullanmayı öğrenirsek, enerjiyi bir noktaya yönlendirmeyi başarabiliriz. Şöyle düşünün! Işık büyüteç yardımıyla bir noktada toplanabilir. İşte manyetik enerji de bazı yöntemlerle bir noktaya toplanarak yönlendirilebilir. Bunu başarabilmenin en önemli şartı ise istek ve konsantre olmaktır.

Vücudumuzda bulunan enerji sistemini doğru şekilde kullanmadığımız zaman ise bazı rahatsızlıkların istilasına uğrayabiliriz. Bu nedenle bir takım rahatsızlıkların vücudumuzu ele geçirmesine izin vermeden enerjiyi doğru şekilde kullanmayı öğrenmek gerekir.

Bu amaçla geliştirilen Biomanyetizma terapisi, kısa sürede farklı rahatsızlıkların şifa bulma sürecinin hızlanmasını sağlayan alternatif tıbbın önemli bir parçası haline gelmiştir.

İnsanlarda ortaya çıkan manyetik alanları inceleyen şifa yöntemi, hem duygusal hem de fiziksel anlamda oldukça faydalıdır. Bunun en büyük sebebi ise Biomanyetizma’nın zihin ve beden dengesinin geri kazanılmasına yardımcı olmasıdır.

Biomanyetizma Nedir?

Biomanyetizma, kronik ağrı, baş ağrısı, bağırsak sendromları, ruh hali bozuklukları, alerjiler, bedenin farklı bölgelerinde devam eden ağrılar, sindirim ve boşaltım sistemi rahatsızlıkları, bağımlılıklar, obezite gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili olan yöntem devrimci bir şifa yöntemidir.

Vücudumuz enerji yüklü muhteşem bir makinedir. Ancak yaşam tarzımız ya da yaşadığımız travmalar bazen vücutta bulunan manyetik alanların zarar görmesine, vücutta asit ve alkali noktaların gelişmesine neden olarak patojenlerin birikmesine ve tehlikeli seviyelerde gelişmesine sebep olabilir.

Bu aşamada ise devreye Biomanyetizma terapisi girer. Terapi sırasında terapistin görevi, dengesiz noktaların bulunmasını sağlayarak vücudun etkilenen kısımlarına denge getirilmesine yardımcı olmaktır. Biomanyetizma’da aşırı pH seviyesinin dengeye getirilmesi hedeflenir.

Terapi, vücudun manyetik enerji dengesinin yeniden sağlanmasına destek olarak rahatsızlıkların hızlı bir sürede şifa bulmasına yardımcı olur. Vücudun her bölgesine uygulanan bu yöntem, eski çağlardan bu yana uygulanmaktadır.

Biomanyetizma Terapisi Nasıl Uygulanır?

Birçok rahatsızlığın şifa bulmasına yardımcı olan Biomanyetizma terapi yöntemi, herhangi bir cihaz kullanmaz ve istilacı, acı verici değildir. Vücut sağlığının doğal olarak iyileşmesine yardımcı olan bir tekniktir.

Vücuttaki farklı işlevleri rehabilite etmek ve insanların sağlığının fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak şifa bulmasını sağlayan bu yöntem, bedenimizde, bir işlev bozukluğuna veya değişimine neden olan değiştirilmiş enerji noktalarının tanınmasından oluşur.

İnsan vücudunun iç dengesi pH ile ölçülür. Vücudumuz, pH aralığının nötr olması koşuluyla sağlığını korur. Rahatsızlıklar ise pH normal aralığından mikroorganizmaların asiditesine göre değiştiğinde meydana gelir.

Bu terapi yöntemi ise insan vücudundaki organ ve dokularda meydana gelen pH değişikliğinin tespit edilmesine ve düzelmesine yardımcı olur. Bu sayede vücut denge noktasına ulaşarak daha sağlıklı bir hale gelir.

Biomanyetizma, sağlık için tamamen doğal bir yöntemdir ve diğer tüm alternatif tıp yöntemleri ile uyumludur.

Biomanyetizma Terapi Seansınız Sırasında Neler Olur?

Seansınızdan en iyi şekilde yararlanmak için rahat ve forma uygun kıyafetler giymeniz önerilir. Seansta, konfor ve destek için yastıklar kullanılmış bir masaj masasında, tamamen giyinik olarak sırt üstü yatılır.

Birçok danışanın kendisini çok rahatlamış hissettiği seanslar yaklaşık 1 saat kadar sürer.

Terapinin faydaları ise bir hafta sonra vücutta farkedilir. Danışanların bir kısmı seans sonrasında ciddi sonuçlar alırken, kronik rahatsızlıkları olan danışanların bazılarının ise bir dizi seansa daha ihtiyacı olabilir.

Biomanyetizma terapisinin tıbbi teşhis ya da tedavi uygulaması olmadığını unutmamakta yarar vardır. Vücutta bulunan enerjinin dengelenmesine yardımcı olan yöntem, hiçbir şekilde kesin sonuç ve tedavi iddiasında bulunamaz.

Tekrar hatırlatmak isteriz: Biomanyetizma terapisi, vücudun sistem bozukluklarının ortadan kaldırılmasına yönelik uygulanan bir yöntemdir.

Bu terapi yöntemine başvuran kişilerin, var olan sağlık kontrollerini ve ilaç tedavilerini aksatmaması tavsiye edilir.

Peki Neden Biomanyetizma?

Vücudumuzdaki fiziksel ve zihinsel belirtiler dikkatinizi çekmek için orada. Patojenler size öğretmek için çatışmaları destekleyerek korkuların, travmaların ve diğer duygusal sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Yaşamınızda değişiklik yapmanız gereken yerleri hatırlatır. Dikkat dağınıklığı, ayrılma, reddetme ve aşırı iyimserliği seçerseniz ya da vücudunuzun sizinle nasıl iletişim halinde olduğunu ve yaşamınızdaki düzeltmeleri yapmayı tercih etmezseniz, çatışmalar bedeninizde aktif kalır.

Biomayetizma terapisini tercih ederek dengeli ve sağlıklı bir beden, zihin, ruh elde edebilir, çocuğunuza mümkün olan en güzel hediyeyi verebilirsiniz.

Kendini keşfetmek yolundaki başarınız hazır olmaya kararlı olduğunuz anda hızlı bir şekilde ilerler. Tüm vücut birbirine bağlıdır ve aynı anda iyileştirilmelidir. Bu nedenle, fiziksel semptomları temizlemenin yolu aynı zamanda duygusal ve ruhsal büyümeyi de ardında getirir.

Bu makalede sizlerle Biomanyetizma’nın tanımını, uygulanma şeklini, seans sırasında neler olduğunu ve neden Biomanyetizma’yı tercih etmeniz gerektiğini paylaştık.

Makro Oluşum Akademi olarak, işinde uzman ekibimiz ile sizlerin şifa bulmasına yardımcı olmak için biz buradayız. Vücudunuzdaki enerjiyi doğru kullanarak var olan bazı rahatsızlıkların giderilmesini istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Diğer şifa yöntemlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.