Detoks

DETOKS Nedir?

Hastalıklara ve erken yaşlanmaya zemin oluşturan çeşitli zararlı atıkların bünyede birikmesi istenmeyen bir durumdur. Biriken bu zararlı atıklardan kurtulmak ve vücudun bu atıklardan temizlenmesi için uygulanan yönteme Detoks denir.

 Toksinler Nasıl Oluşur?

Toksik atık bünyeye nasıl ulaşır? Yediklerimiz ve içtiklerimiz aracılığıyla ve kirli doğa koşullarında bulunmanın bir sonucu olarak solunum yolu ile bünyemize giriş yaparlar. Bununla birlikte sindirim sisteminin yeteri kadar güçlü olmadığı bünyelerde de vücutta kendiliğinden oluşabilirler.

Tükettiğimiz besinlerde bulunan; boya, tatlandırıcı, koku verici ve dayanıklık arttırıcı yapay katkı maddeleri sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Defalarca kullanılan kızartma yağları ve kızartma ile hazırlanan ambalajlı ürünler, fast food gıdalar, doymuş yağlar bir şekilde hayatımıza girer, ve varlıklarıyla sağlığımızı riske atar. Sağlıksız çalışma koşullarından nasibimizi aldığımızı söylemek de mümkündür. Fabrika gibi üretim sektöründe hizmet veren işletmelerde çalışmak ve çeşitli kimyasal maddeler ile yakın temasta olmak, araçların gaz salınımına maruz kalmak da toksinlere neden olur. İyi arıtılmamış içme suları da bir başka toksin arttırıcı örnektir.

Sağlıklı gıdalar tükettiğimizi düşünerek rahatlasak da, sebze ve meyvelerin hızlı ve sağlıklı gelişmesi için kullanılan tarım ve zirai ilaçları, gıdalarımızı iyi yıkadığımız halde bünyemize karışabilmektedir.

Detoks Neden Gereklidir?

İnsan bedeninin bir dengesi vardır. Bu fizyolojik denge sağlıklı yaşamı sürdürmek için gereklidir. Dengeyi bozan unsurlardan arınmak için biriken toksinlerin temizlenmesi ve bedenin yeni, temiz ve dengeli bir koşula göre yeniden düzenlenmesi gerekir.

Detoks Hangi Problemlerde Kullanılır?

Problemlerin neler olduğunu tespit etmek üzere; bedeninizi, yaşantınızı gözden geçirmeye ne dersiniz? Kendinize sormanız gereken bazı soruların olduğunu bilmeniz gerekir. Lütfen düşünün…

Siz yeterince güçlü, enerjik ve aktif bir insan mısınız? Kendinizi sık sık yorgun hisseder misiniz? Günü karşılamaya yetecek enerjiniz var mı? Hareket etmekte zorlanıyor musunuz? Kendinizi sık sık hasta, yorgun, güçsüz, hüzünlü hisseder misiniz? Sık sık soğuk algınlıkları ve enfeksiyonlar geçirir misiniz ve bu rahatsızlıkların süresi 7 günden uzun mudur? Çeşitli cilt problemleri geçirdiğiniz olur mu? Saçlarınız sağlıklı mı, dökülme oranı nedir? Tırnaklarınız sağlıklı mıdır? Şiddetli baş ağrıları çektiğiniz olur mu? Vücudunuzda sürekli bir ödem olduğunu düşünür müsünüz? Boşaltım sisteminizde ishal ya da kabızlık gibi sorunları sık sık yaşar mısınız? Sindirim güçlükleri çeker misiniz? Midenizde yanma ve ekşime olur mu? Acıkmayı beklemeden beslendiğiniz olur mu ya da öğünleri atlar mısınız? Beslenme düzeninizde dengesizlikler var mı? Faydalı olan ve tüketilmesi önerilen meyve ve sebze tüketim oranınız nasıl? Zararlı besinleri öğün yerine atıştırdığınız ve sık sık tükettiğiniz olur mu? Duydu durumunuza göre değişen bir beslenme biçiminiz mi var? Aşırı tatlı tüketimi, aşırı asitli içecek tüketimi beslenmenizin bir parçası mı? Çay ve kahvesiz güne başlayamama durumunuz mu var? Sık sık alkol tüketir misiniz? Ev yemekleri mi tüketirsiniz, hazır gıdalar ve fast food, kızartma vb. mi tüketirsiniz?

Bu soruları kendinize sorduğunuzda aldığınız cevaplar önemlidir. Sağlıklı olarak bilinen durumların karşıtı durumlar ne kadar yoğun? Eğer bu sorulara verdiğiniz yanıtlar 10’un üzerinde olumsuz durumu ifade ediyorsa sizin de detoks yapmanız uygun olacaktır. Bedeninizi temizlemek, zararlı atıklardan arındırmak kendinizi daha iyi hissetmeniz ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize olanak verir.

Detoks tamamen doğal gıdalarla ve doğal beslenme şekilleri ile ilgili bir önerme olduğundan, bir problem yaşamasanız da detoks yapabilirsiniz. Çünkü günümüz koşullarında yoğun bir günlük tempo, beraberinde stres getiren hayat şartları, mevsim değişiklikleri gibi etkenlere uyum sağlayabilmek, zorlu dönemlerle ve değişimlerle başa çıkabilmek için detoks iyi bir yöntemdir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, dengeli bünye yapısının kuvvetlendirilmesi için detoksu sihirli bir dokunuş olarak görebilirsiniz.

Detoks kürü uygulandıktan sonra beden üzerindeki kontrolün elden bırakılmaması en doğru yaklaşım olacaktır. Bünyenin ihtiyacı olan sağlıklı koşulları yaratmak ve sürdürmek beklenen doğal yaşam sürecidir. Kişinin kendine olan öz saygısı ve sağlıklı yaşama motivasyonu gereği hayatını yeniden düzenlemesi, iyi olanı seçip kötü ve sağlıksız olandan geri durması güzel sonuçlar verecektir.

Detoks her ne kadar fiziksel bedendeki toksinleri atmak üzere atılmış bir adım ise de, kişinin içsel anlamda da kendisine yük yapan, hayat biçimini olumsuz etkileyen koşullardan, durum ve davranışlardan kaçınması yaşam kalitesinin artmasına olanak verir.

Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?

Ayak detoksu, ayağın sığabileceği su dolu bir kabın içine detoks cihazının da yerleştirilmesiyle birlikte başlar. Suyun elektrolizi ile refleksoloji noktaları uyarılır ve bu sayede detoksifikasyon işlemi başlar. Vücudun toksinlern arınmasını sağlayan ayak detoksu, kişinin kendi yaşam koşullarını istenilen seviyeye getiremediği durumlarda uygulanır.

Detoks Seansları ve Kürleri

Detoks, normal bir hayat seyrinde, büyük sıkıntıların gözlemlenmediği bir bünye için, 6 seanstan oluşan 1 kür uygulanır. 1. Kürün bitmesinden 1 ay sonra 6 seanstan oluşan 2. kür uygulanır. Seanslar 30 dakika sürer ve her seansın arasında 4 ile 7 gün mesafe konulur.

Çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle uzun süren ilaç kullanımı sonrasında, yüksek oranda radyasyon alımında ya da ağır metal içeren iş alanlarında çalışan kişilerde 12 seans yeterli gelmeyecektir. Bu tür durumlarda 2 kere 24 seanslık tam kür uygulanılması tavsiye edilmektedir. 24 seanslık bir kür sona erdikten sonra 2. Küre geçmeden önce 1 ay ara vermek gerekir.

Detoks kürleri tamamlandıktan sonra kişilerin 1 yıllık süre içerisinde her ay 1 kere Detoks işleminin yapılması önerilmektedir.

Hemen Ara:
Cep: 0530 966 2576
Sabit: 0242 316 2576

Ya da biz seni arayalım:

HEMEN ARA
YOL TARİFİ AL
× How can I help you?