Dünyada Bütünsel Şifa İçin Gidebileceğiniz Tatil Yerleri

Bütünsel Şifa Nedir?

Bütünsel şifa, sigarayı bırakmak, kilo vermek, uykusuzluk problemini aşmak, stresi azaltarak daha konforlu bir yaşam sürmek ve optimal sağlığı geri almak isteyenler için oldukça başarılı teknikler bütünüdür.

Bütünsel iyileşme, bireylerin sağlığını korumanın bedenin, zihnin, ruhun ve duyguların dengesini içerir. Bu nedenle de günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir.

Bütünsel şifa uygulayıcıları, sağlık ihtiyaçlarını değerlendirirken bir insanın tamamına bakar ve kendileri tarafından ortaya konan semptomların altta yatan nedenini tam olarak  belirlemek için diyet, fiziksel hareket, zihinsel ve duygusal zorlamalara bakarlar.

Amaç ise, sadece danışanın şifa bulmak için başvurduğu rahatsızlığı iyileştirmek değil, aynı zamanda bu rahatsızlıkların oluşmasına sebep olan nedenleri araştırmak ve bir çözüm yolu bularak genel refahı arttırmaktır.

Uygulama şekline göre farklılık gösteren bütünsel şifa tekniklerinin, insan sağlığı üzerinde birçok etkisi vardır. Peki bütünsel iyileşmenin insan vücudu üzerindeki yararları nelerdir.

Bütünsel Şifanın Sağlık Üzerindeki Yararları

Bütünsel iyileşme yöntemleri, vücudumuzun her bölümünün şifa bulması için etkili bir şekilde çalışır. Alternatif teknikleri modern tıbbın içine dahil etmek, uygulayıcılara sağlık durumunuzu iyileştirmek için en iyi yöntemleri kullanma fırsatı verir.

Bütünsel iyileşme aynı zamanda duygusal ve zihinsel sağlık ile fiziksel sağlık arasında mükemmel bir sağlık dengesi sağlar. Bu da, hastalıklarla başa çıkma sürecini kolaylaştırır ve zorlukla uğraşırken ruh halinizin daha iyi olmasını sağlar.

Eski Asya ve Hint tarihi boyunca kullanılan bazı teknikler günümüzde geliştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütünsel iyileşme terimi, Akupunktur, Aromaterapi, Ayurveda, renk terapisi, Reiki, kayropraktik, çiçek esansları, refleksoloji, herbalizm ve Çin’i içeren alternatif tıbbi tedavilerin bir listesini tanımlamak için kullanılır.

Bütünsel şifa uygulayıcıları, danışanlarına kendi sağlıkları ve genel sağlıklarını sağlamada sorumluluk almalarına yardımcı olmak için farklı tedavi ve tekniklerini kullanırlar. Bu teknikler, yaşam tarzı konusunda eğitim ve egzersiz, ilişkiler ve danışmanlık gibi konularda kişisel bakım prosedürleridir.

Bu blog yazımızda, dünyada bulunan, kullandığı birçok farklı yöntemler ile sizin için doğru bütünsel şifa terapisini seçmenize yardımcı olacak, şifa merkezi yerlerini listeledik.

Bütünsel Şifa Programı Listesi

Vana – Hindistan

Vana’da kendinizi evinizde hissedin. Burada zihninizi ve bedeninizi dinlendirirken, sadece olmanın yollarını bulun. Grup oturumlarına katılın. Vana’nın sessizliğinin, orada yapacağınız meditasyonun, müziğin, muhteşem doğanın tadını çıkarın.

Euphoria Retreat – Yunanistan

Ulysses yolculuğu, içsel sesini ruhsal ve duygusal bir amaç aramanıza yönlendirmek için oldukça idealdir. Bir dizi grup oturmaları aracılığıyla, kararlarınızın ve arzularınızın sizi yönlendirdiği yeri anlamanıza yardımcı olacak yaratıcı bir etkileşim ve paylaşım yolculuğuna katılacaksınız.

Divani Apollon Sarayı & Thalasso – Yunanistan

Yunan filozofu Hipokrat’ın kadim inancına dayanarak, Divani’nin Armonia programını oluşturduğu iç uyumu sağlamak için bir insanla çevresi arasında denge olması gerektiği düşünülüyor. Bu ilham verici programa katılarak, doğa, mitoloji ve huzurun tadını çıkarın.

Divani Armonia Programı, otantik içeriklerin, lezzetlerin ve deneyimlerin harmanlandığı, ziyaretçilerini sıcak misafirperverliği ile karşılamaya hazır mükemmel bir fırsattır.

Mutlak Sığınak – Tayland

Kesintisiz talepler, yoğun programlar ve bitmeyen bir yapılacaklar listesi, zihni ve ruhu etkileyebilir. Mutlak Dinlenme ve Yeniden Dengeleme Programı, konuklara birebir koçluk seansları ve destekleyici terapilerle hayatlarında sağlıklı bir denge bulma konusunda rehberlik eder. Meşgul hayatlar, stresli işler ve ailevi sorunlar için ideal bir şifa ortamıdır.

Shreyas Silent Retreat – Hindistan

Hindistan’da bulunan bu mükemmel yer, geri adım atmanıza, ruhunuzu dinlendirmenize, zihni sakinleştirmenize, yaşamdaki hedeflerinizi yeniden hizalamanıza ve yeniden hedeflemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Uykusuzluk, yüksek tansiyon, stres ve tükenmişlik konusundan en muzdarip insanlar için oldukça idealdir.

Burada terapiye başlamadan önce, sağlığınızı, yemek tercihlerinizi, özel günlük rutinlerinizi ve gereksinimlerinizi belirleyen kapsamlı bir sağlık yaşam danışmanlığı yapılır. Daha sonra meditasyon ve nefes egzersizleri hakkında kılavuzlar verilir.

San Benito’daki Çiftlik – Filipinler

Bu yumuşak mola ile San Benito Çiftliği’nin dünyasını keşfedin. Burada geçireceğiniz birkaç gün ile çiftlikte yaşamı deneyimleme fırsatı yakalayacaksın. Çiftlik deneyimi, gevşemek, stresi azaltmak ve yeniden başlamak için mükemmel bir fırsattır.

Kaldığınız süre boyunca genel olarak gelişmiş bir refah duygusu hissedeceğiniz yerde çeşitli şifa yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz.

Amanpuri – Tayland

Açlık duygusunu yenilemek ve varlığın hafifliğini uyandırmak için Amanpuri’de bulunan Farkındalık Daldırma ideal bir yerdir. Bütünsel bir inziva olan bu program, içsel kendinizle ve etrafınızdaki dünyayla yeniden bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Kendini kaybolmuş, stresli veya tükenmiş hissedenler için, bu geri çekilme zihnin yenilenmesine ve bir kez daha uyanmış hissetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Uzman oturumları meditasyon, yoga, reiki ve 30 yılı aşkın deneyime sahip olan eski bir Budist rahip Anami Apasio ile yapılan oturumları içerebilir.

Bu süreçte, size besin sağlamayı amaçlayan ve fiziksel bedeni, zihni yenilemeye yardımcı olan sıvı bir diyet eşlik etmektedir. Şifa bulma, temizleme ve sakinleştirici terapileri birleştirmek, Amanpuri’den ayrıldığınız zaman zihinsel açlığın elde edilmiş olduğundan emin olabilirsiniz.

Kamalaya – Tayland

On yıldan fazla bir süredir Hindistan’daki manastır yaşam tarzlarına dalmış olan Kamalaya’nın Yaşam Geliştirme Danışmanları, duygusal denge ve özgürlük bulma konusunda yardımcı olacak oldukça deneyimli öğretmenlerden oluşur.

Birlikte ve başkalarıyla daha fazla bağlantı ve mutluluk arayanlar için eşsiz bir fırsat sunan yer, kişiselleştirilmiş bir ortamda bulunmayan günlük uygulamalarda güçlü bir enerji sağlar.

Kamalaya’nın Sağlıklı Yaşam Korunağı’ndaki şifa yöntemleri, fiziksel bedeni rahatlatan ve besleyen içsel yolculuğu geliştirir.

 

Dhara Dhevi Chiang Mai – Taylan

Chiang Mai’de bulunan Dhara Dhevi, Saray mimarisi ile sizi tarihi Lanna Krallığına taşıyacak görkemli bir yerdir.

Modern yaşam biçimimiz, zorlu çalışma hayatımızın ve sağlığımızı kolayca bozabilecek yoğun sosyal programların stresi ile doludur. Stresin belirtileri de baş ağrısı, düşük kaliteli uyku ve beslenme bozuklukları olarak kendini gösterir.

Dinlenme ve Geri Yükleme, yaşam tarzınızı geliştirmek ve bütün bu sıkıntılardan kurtulmak için ideal bir yerdir.

Yukarıda, dünyada gidebileceğiniz, optimal sağlığınızı tekrar kazanmanız ve konforlu bir hayat yaşamanız için sizlere sunulan farklı fantastik seçenekleri inceledik.

Kendinizi bütüncül bir şifa ve sağlıklı yaşam hayatı ile yaşamaya teşvik edebileceğinizi unutmayın!