Manevi İyileşme Nedir?

Manevi şifa, hastalıklarla çalışmak ve çoklu açılardan uyum sağlamakla ilgilidir. 

Hastalığa hitap etmek için ruhsal şifa kullanılırken, bir kişinin tüm vücut-kalp-zihin sağlığını güçlendirmek için tekrar uyum sağlamaya odaklanırız. 

Manevi şifa, günlük hayatın devam ettirilmesi için sürekli bozulmalara sebep olan sorunları ele almak adına enerji kuvvetlerinin kullanıldığı bir tekniktir. 

Pozitif enerjilerin yardımıyla uygulanan şifa yöntemi, bin yıldan fazla süredir kanıtlanmış bir yöntemdir. 

Yaralanma, genel bir sıkıntı hissi, ağrı, yoğun psikolojik travmaya neden olan kronik bir hastalık gibi farklı rahatsızlıkların şifa bulmasında kullanılır. 

Vücudun kısa sürede iyileşmesine yardımcı olan manevi şifa, pozitif enerji şekildir. 

Spiritüel şifanın, kanser gibi ciddi rahatsızlıkların iyileşme sürecini hızlandırdığı, kemoterapi ve radyasyon tedavisi gibi tedavilerin yan etkilerini azalttığı bilinmektedir. 

Manevi şifa için herhangi bir özel dini uygulamaya bağlı olmanız gerekmez. 

Manevi Şifa Yolculuğu

Bir ruhsal şifa yolculuğu fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal toksinlerle ilgilidir. Bu şekilde ruha zarar veren toksinleri elimine ederiz. 

Ruhu iyileştirmek, beden, kalp ve zihin için etkili bir müdahaledir

Manevi yolculuğa çıkmak için, ilişkilerimizi temizlemeli, aklımızı yaratıcı özgürlük için kullanmalı ve köleleştirmemeli, ruhu egodan kurtarmalıyız.

Öyleyse, manevi yolculuğa çıkarken vücudumuzun ne yapması gerekiyor? Gelin hep birlikte inceleyelim: 

Manevi İyileşme: Vücudunuzu Önemseyin

  • Sağlıklı beslenin. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek için küçük yollar bulun. Örneğin, hızlı yemek yiyorsanız daha yavaş yemeye başlayın. Bol su içip, bol bol sebze tüketin.
  • Egzersiz. Kendinize, günlük hayatınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz ve keyif alacağınız bir egzersiz bulun. Mesela, dans etmek, yürümek, yüzmek, yoga ya da meditasyon yapmayı deneyin. 
  • Vücudunuza iyi bakın. Bir gününüzü kendinize ayırmayı ihmal etmeyin. Vücudunuza masaj yaptırabilir ya da bir arkadaşınızla düzenli olarak SPA’ya gidebilirsiniz. Vücudunuza verdiğiniz önemi arttırmak için şifa terapilerini keşfedin.
  • Uyku. Düzenli uyku uyumaya özen gösterin. Manevi iyileşme sürecinde kendinizi dinlenmiş hissetmeniz önemlidir. Bazı akşamlar mum yakıp en sevdiğiniz meditasyon müziği ile vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.

Tüm bunları uygulayarak bedeni koruduğumuzda, kalp ve akıl için önemli bir adım atmış oluruz. Manevi İyileşme: İlişkilerinizi Arındırın

  • Bakiye alıp verme. Yakın ilişkilerinizde alıp veriyor musunuz? Yoksa çoğunlukla veriyor ya da sadece alıyor musunuz? Manevi iyileşmede karşılıklı alıp-verme ilişkisini denemeyi ihmal etmeyin.
  • Yargılamadan sevme. Başkalarını sürekli karşılaştırıyor ya da yargılıyorsanız, öncelikle o kişileri yargılamaktan vazgeçin. Şayet hala yargılamaya devam ediyorsanız kendinize bir yaşam koçu veya danışman bulun.
  • Çevrenizdeki farkındalığı arttırın, enerjinizi geliştirin ve koruyun. İşyerinde, ilişkilerde, arkadaş çevremizde bazen kötü enerjiye maruz kalıyoruz. İlk önce, günlük hayatınızda sizi rahatsız eden negatif enerjiyi azaltın. Ardından, enerjinin korunmasına yardımcı olacak eğlenceli bir uygulama bulun.

Manevi İyileşme: Zihni Yaratıcı Özgürlük İçin Kullanın

Meditasyon yapın. Aklınızı açık tutmaya yardımcı olacak en etkili ve en kolay uygulama meditasyon yapmaktır. Farklı şekillerde meditasyon çeşidi arasından birkaç tanesini mutlaka deneyin.

            Meditasyonun faydalarını öğrenmek için tıklayınız!

  • Fikri zorlukları takip edin. Bir kursa katılın, bu konular üzerine daha fazla kitap okuyun. Zihninizi büyütmek için meydan okuma yolları aramaktan vazgeçmeyin. 

Manevi İyileşme: Ruhu Egodan Kurtarın

  • İstekli olun. Ruhsal gücünüzü geliştirmeye istekli olun. Bu sayede şikayetçi olmadan güçlü bir vücuda, hayallerinizi yerine getirecek enerjiye ve dikkat dağıtmadan seçim yapabileceğiniz açık bir zihne sahip olursunuz. Bu şekilde, sevdiğin bir hayat yaratmak için ruhunu serbest bırakacaksın.

Yapmanız gereken şeyleri tekrarlayın, pratik yapın. Egzersizlerin vücudunuz, zihniniz ve ruhunuz için iyi geldiğini gözlemlediyseniz, tekrarlamayı ve pratik yapmayı ihmal etmeyin. Kendinizi kötü hissetmeye başladıysanız uygulamanızı derinleştirmenin zamanı gelmiş demektir. 

Manevi Şifa: Manevi Yolculuğa Başlayın

Vücudunuzu sağlıklı ve mutlu tutma pratiğinizde, duygularınızı ve enerjinizi dengeli, zihninizi açık tutmanın manevi yönleri vardır. 

Yeniden güç kazan. Şamanlık kültürde, güç dolu olmak son derece önemlidir. İktidar size yaşamınızın yazarı olma özelliği verecektir. 

Yanlış yerleştirilmiş enerjiyi çıkarın. İyi ya da kötü enerji yoktur. Sadece sıkışmış ve sık sık hareket ettirilmesi gereken enerji vardır. Benimsemiş olduğunuz enerji uygulamaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bir uygulayıcının vücudunuza yanlış yerleştirilmiş enerjiyi çıkarmanızda edeceği yardım yararlı olabilir.

Atalarınızla tekrar bağlantı kurun. Başkalarının omuzlarında duruyoruz ve buna kök salmak önemlidir. Aksi takdirde acımasız olma riskini alırız. Atalarımıza, ailemize ve bizi seven arkadaşlarımızla bağlantıda olmak tıp hikayelerinin tümü için son derece önemlidir. Ataların iyileşmesi, genellikle çözülmeyen fiziksel sorunlara yardımcı olur.

Işık ol. Manevi ışıkla iyileşme, içimizdeki ve etrafımızdaki olumsuzlukları dönüştürmeye yardımcı olan kültürlerarası bir manevi şifa tekniğidir. Vücudunuz, kalbiniz ve zihniniz daha fazla denge ve uyum içinde olduğunda, zamanla ışık etrafınızda biriken toksinleri kaldırarak, sizi daha güçlü ve enerji dolu bir şekilde tutar. Bu sayede, ışıkla dolu ve başkalarına ilham veren bir yaşam boyunca yürüyebilirsiniz.

Yukarıdakileri kısaca özetlemek gerekirse, ruhsal iyileşme, bedenin, kalbin ve zihnin iyileştirilmesini içerir, böylece ruh bütün olabilir.

Hayatımız boyunca iyileşmemiz için birden fazla müdahale gerekir. Bu, kaderimizin yoludur, kendimiz ve sevdiklerimiz için daha büyük bir hikaye yaratır. Bu sayede yaşamı birbirine bağlı ve doyurucu bir şekilde ilerletebiliriz.