Reiki Hakkında Kanıtlanmış Bilimsel Bilgiler

İki Japonca kelimenin birleşiminden oluşan Reiki, şifa terapileri arasında en yaygın kullanılan bir yöntemdir. 

Reiki için, evrensel enerji akışını danışana yönlendiren enerji bazlı bir terapi yöntemi diyebiliriz. Enerjihatları ve çakraları dengelemek için çalışır. 

Reiki şifa yöntemini deneyimlenen çoğu kişi, büyük bir huzur ve rahatlama duygusu hisseder. 

Reiki şifa yönteminin, bilim tarafından desteklenen etkileyici faydaları bulunur. En büyük faydası genel şifa ve ruhsal gelişim olan Reiki’nin yararlarını saymakla bitmez. 

Reiki, enerji ile ilgilenir. Sadece manevi bir sanat değil, aynı zamanda fiziksel bir sanattır. 

İşte Reiki’nin bilim ve tıp tarafından yıllarca süren araştırmalar sonucunda keşfedilen en önemli faydaları:

1- Reiki, Dünya Tarafından Kullanılan Şifa Aracıdır.

Reiki, tüm dünyada tıbbi alanlarda bilinen, tanınan ve kullanılan ek bir şifa yöntemidir. Reiki’nin en önemli faydalarından biri, evrensel bir şifa uygulaması olmasıdır. 

Bu yöntemi deneyimlemek için dil engeli yoktur. Herhangi bir kültürün herhangi birine yaşam yolculuğunda yardımcı olabilir. 

Uluslararası Reiki Profesyonelleri Birliği (IARP), gelişen uygulamalar, prosedürler, politikalar ve Reiki şifa uygulamasının etik standartları arasında bütünlük sağlayan bir organizasyondur.

Bilimsel ve ruhsal şifa üzerinde çalışan Reiki, “dünyanın her ülkesinde manevi güdümlü enerji uygulamalarını kullanan ince ve etkili bir şifa” şekli olarak tanımlanır. 

Reiki’nin dünyanın her yerinde bulunan hastanelerde uygulanan ve kabul gören bir uygulama olduğu IARP tarafından doğrulanmaktadır.

2- Sürekli Çalışan Bir Şifa Yöntemidir.

Bilim tarafından desteklenen bir şifa yöntemi arıyorsanız kesinlikle Reiki’yi deneyimleyin. Bu şifa yöntemi, manevi amaçların dışında, migren, depresyon, kronik ağrı vb. hastalıklarla mücadele etme konusunda oldukça başarılıdır. 

Reiki, bütün bu hastalıkların şifa bulması için sürekli çalışır. Olumsuz düşünceler, duygular ve anılar vücutta depolanarak zayıflatıcı ve tüketici etkilerin oluşmasına sebep olabilir. İşte bu aşamada devreye giren Reiki, artık kendisine hizmet etmeyen, gerginliğe ve tıkanmalara sebep olan blokları temizlemek için çalışır. 

Reiki şifa yöntemi, mümkün olan en iyi sonucu elde etme ve yaşamımızı iyileştirmesi için işleri bilinçlendirmeye dahil etme gücüne sahiptir. 

3- Akıl Sağlığı Üzerinde Olumlu Etkileri Vardır.

Vücudun duygusal rahatsızlıklara sebep olan birtakım fiziksel koşulları vardır. Tıbbi alanda bu durum, ilaç tedavisi anlamına gelir. Ancak birçok kişi duygusal bozukluk veya dengesizliklerin iyileşmesi için ilaç kullanmak istemez. 

Bazı kişiler, zihinsel sağlık sorunlarının çözüm bulması adına, anksiyete giderici veya depresyon karşıtı ilaçlar almak yerine alternatif tedavi yöntemi arayışına girer. 

Reiki, günümüzde etkinliği giderek artan ve sıklıkla tercih edilen, ruh sağlığı alanındaki en iyi tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. 

Yapılan araştırmalarda, Reiki şifa yönteminin, zihinsel sağlık bakımından rahatsızlıkları olan kişiler üzerinde birçok yararı bulunduğu tespit edilmiştir. Herhangi bir ruhsal probleminiz varsa, hafif koşullardan şiddetli zihinsel sorunlara kadar tedavide kullanılan Reiki şifa yöntemini deneyimleyebilirsiniz. 

Bu şifa yöntemi, herhangi bir duygusal huzursuzluğu ortadan kaldırabilir, birini sakin, uyumlu ve mutlu bir duruma geri getirebilir. Kısaca, Reiki’nin olumsuz düşünce kalıpların gitmesine izin vererek her türlü karışıklığı, içsel çatışmayı ortadan kaldıran, duygusal bunalımı hafifletme gücüne sahiptir. 

4- Reiki Ağrı Kesici Amacıyla Kullanılabilir.

Alternatif bir şifa yönteminin ağrı kesici özellikte olduğunu söylemek bir şeydir, kanıtlamak başka bir şey. 

Uluslararası Reiki Profesyonelleri Derneği’ne göre, kronik ağrı, üç ila altı aydan uzun süren ağrı olarak tanımlanır. Kronik ağrıya sahip olan kişilerin çoğu, geçici bir rahatlama sağlamak için reçeteli ağrı kesici ilaçlara başvurmaktadır. İlaçla iyileşme yöntemi, ağrıyı hafifletir ve geçici bir iyileşme sağlar.

Avuçlar kullanılarak uygulanan Reiki ise, rahatlamayı teşvik ederek ağrıyı hafifletmek ve stresi azaltmak kullanılır. Reiki’nin kronik ağrılara sahip olan kişiler üzerinde oldukça etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 

Bu şifa yönteminin, ameliyat geçiren hastalara yardımcı olduğu da bilinmektedir. Sadece endişelere yardımcı olmakta kalmayıp, ameliyat sonrasında stres düzeylerinde ve ağrıda azalma olduğu gözlemlenmiştir.

Reiki, migren hastalarından kanser hastalarına kadar her şey üzerinde çalışılmış ve uygulanmıştır. Bu yöntemi deneyimleyen kişiler sadece bir seanstan sonra ağrı seviyelerinde azalma olduğunu bildirmiştir.

5- Kalp Sağlığının İyileşmesinde Etkilidir.

İnsanların Reiki şifa yöntemini tercih etmelerindeki en büyük etken, rahatlama ve stres atmadır. Bu, tartışmasız Reiki’nin uzun vadeli bir yararıdır. Genel olarak stres seviyesindeki azalma, genel sağlığın iyileşmesine yardımcı olur. 

Reiki kullanımını tekrarlayan kişilerde kan basıncını düşürme ve kalp atışlarını yavaşlatma eğilimi olduğu bilinmektedir. Reiki uygulayan kişilerde, kalp sağlığının daha iyi olduğu tespit edilmiştir. 

Daha az stresli, rahatlamış ve hayati öneme sahipseniz, sağlıklı bir kalbe sahip olma olasılığınız daha yüksektir. 

Reiki’nin kalp sağlığı üzerindeki etkisi, sağduyu ile alakalı bir şey değildir. Bilim adamları ve doktorlar tarafından Reiki’nin kalp krizi geçiren hastalar üzerindeki etkilerini görmek için çalışmalar yürütülmüştür. 

Örneğin, açık kalp ameliyatı geçiren bir grup hastaya Reiki uygulanmış, bazılarına ise uygulanmamıştır. Reiki uygulanan grup daha hızlı bir iyileşme süreci yaşarken, uygulanmayan hastalarda kalp krizini tekrar yaşadığı tespit edilmiştir. 

Reiki, kalbiniz için pek çok yönden harika! Unutmayın, Reiki kullanarak daha mutlu olursunuz ve bu da kalp sağlığınızı olumlu yönde etkiler. 

Reiki, gizemli göründüğü için pek çok kişinin kafasını karıştıran bir şifa tekniğidir. Çünkü, çıplak gözle görünmeyen enerji alanlarını kullanır. Bu nedenle bu yöntem bazılarına göre geçerli bir uygulama olarak görünmeyebilir, ancak bu Reiki’yi denememeniz gerektiği anlamına gelmez. 

Eğer bu blog yazısını okuyorsanız, hayatınıza Reiki şifa yönteminin girmesine izin vermenizi öneririz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek veya bu yöntemi deneyimlemek için bize ulaşabilirsiniz.