Reiki Kanser Hastalarına Nasıl Yardımcı Olur?

Eğer çoğu kanser hastasına benziyorsan, umudun peşinde koşuyorsun, yardım arıyorsun, bakım planına girmeye çalışıyorsun ve sadece randevular arasında endişelenmeyle uğraşıp bir kenarda oturmak istemiyorsun. Kanserin iyileşmesini desteklemenin en iyi yollarından biri, Reiki yöntemini deneyimlemek ve bunları kendiniz için nasıl yapacağınızı öğrenmektir.

Reiki Master olarak şunu söyleyebilirim ki; her şeyde ilahi bir güç vardır. Reiki tekniği ise bu kaynaktan gelen enerjiyi iyileştirir ve dokunarak uygular. Tanrı’dan bir hediye, tıpkı ciğerlerimizden soluduğumuz hava, güzel bir gün doğumu gibi.

Bu şifa kuvvetini ellerinizle hissetmeyi öğrenebilir ve sağlığı teşvik etmek için dokunarak uygulayabilirsiniz. Herkes bireysel iyileşme ve şifa için bu yöntemi kullanabilir.

Stres azaltma ve gevşeme tekniği olan Reiki, her yerde kanser hastaları için merak konusu haline gelmiştir. Yapılan çalışmalar, Reiki’nin hastaların rahatlamasını teşvik etmenin yanında, iyileşmeyi teşvik ederek diğer faydaları sağlamak için de kullanılabileceğini göstermiştir.

Bu teknik, kanser hastaları için iyileşmeyi rahatlatıp desteklemenin yanında, endişenin giderilmesine, ağrıların hafiflemesine, enerji seviyesinin artmasına, depresif durumun azaltılmasına ve kişinin umutsuzluk hissinin azaltılmasına destek olur.

Reiki uygulamasına devam ettikçe bu şifa yönteminin, bireyin kendini iyileştirme sürecinde ve genel sağlığında aktif bir rol oynamaya yetki veren anlamlı bir manevi aracı olduğunu farkettim. “İnsanların stresi azaltmalarına yardımcı olmak değerlidir, ancak insanların elleriyle şifa akımını hissetmelerine destek olmak daha önemlidir.”

Reiki’nin Hastalar Üzerindeki Faydası

Akciğer kanseri bir danışan; kanser tanısı konmasıyla birlikte endişelerim ve korkularım gün geçtikçe artmaya devam etti. Artık ilaçlar ağrılarım üzerinde etkili olmuyor gibiydi. Çünkü birçok şey beyinde bitiyordu ve benimde zihnimi olumsuz düşüncelerden arındırmam gerekiyordu. Küçük bir araştırma sonrasında Reiki’nin etkili olabileceği kanısına vardım. Şunu söyleyebilirim ki; Reiki’yi deneyimledikten sonra daha derin bir ruhsal bağlantı, daha kolay nefes alma, stres ve endişe gibi durumların azalması aynı zamanda daha iyi bir uyku ve artan enerji ile karşılaştım. Radyasyon tedavisi alırken bir yandan da Reiki uyguladım. Bu süreç bana güven duygusunu ve sakin kalmayı kazandırdı.

 

Meme kanseri olan bir öğretmen; Reiki şifa yöntemine başladıktan sonra derin bir ruhsal bağlantının eşliğinde olumsuz düşüncelerim birer birer kafamdan silinerek kendim ve çevremdeki kişilerin esenliği için kabul duygusu yaşadım. Aynı zamanda öz-bakımda ve kanser tedavilerinde aktif rol almasına destek olan daha yüksek bir öz-değer duygusu yaşamaya başladım. Reiki ile daha az ağrı ve sinirlilik, daha huzurlu uyku ile iyileşme sürecim hızlandı. Şunu söyleyebilirim ki; Reiki sayesinde yaşam tarzının kanser üzerinde olumlu etkileri olduğu zihnimde daha çok netlik kazandı.

 

Yumurtalık kanseri tedavisi gören bir danışan; ameliyattan sonra uygulanan seanslarla birlikte kendimi derinden rahatlamış olarak hissettim. Ağrılarım azalmaya, zihnimde dolaşan olumsuz düşünceler ise yavaş yavaş silinmeye başlamıştı. Enerjim ise gün geçtikçe daha çok artmaya başladı. Hastalığıma rağmen artık hayata daha pozitif yönden bakabiliyordum. Bu da hastalığımın gerilemesinde ki en önemli etkendi. Unutmayın ki; olumsuz düşünceler bedenimiz, ruhumuz ve duygularımız için oldukça zararlı.

 

Reiki Master Bulmak

 

Kanser hastalığı tedavisi görüyorsanız Reiki seanslarından yararlanabilir, Reiki tedavileri ile ilgileniyorsanız web sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Sizlerin şifa bulması için biz buradayız.

 

Bir müşteri her zaman kendi sağlık sürecini kontrol eder. Master ise sadece bir gemidir.