Reiki Uyumlaması Nedir?

Kendine ve diğerlerine şifa yapmak için, stres, yorgunluk, zor duyguların fiziksel bozukluklarda etkili olacak basit bir yöntem mi arıyorsunuz?

Sizi Reiki’yi keşfetmeye davet ediyorum!

Reiki nedir? Nasıl çalışır? ve Reiki uyumlaması nedir? gibi soruların cevaplarını almak için yazımızı okumaya devam edin.

Reiki Nedir?

Reiki, ‘evrensel yaşam enerjisi’ için doğal bir şifa sistemini tanımlamak adına kullanılan bir kelimedir. Reiki şifa yöntemi, tüm canlıları besleyen ve koruyan bir enerji dünyası olduğu fikri ile çalışır. Şifa bulmayı sağlayan stres azaltma ve rahatlama için kullanılan bir Japon tekniğidir. Eğer kişilerin yaşam gücü enerjisi düşükse, hastalanma ya da stresli olma ihtimali daha yüksektir düşüncesine sahiptir.

Uygulama, bu alanda yeterli eğitimi almış olan uzman uygulayıcılar tarafından verilir.

Reiki, ruhsal gelişime ve entelektüel tarza bağlı olmadığı için herkes tarafından kullanılabilir. Herkesin öğrenip uygulayabileceği doğal ve basit olan bu yöntem, hemen hemen her bilinen rahatsızlığın şifa bulmasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda, yan etkileri azaltmak ve iyileşme sürecini desteklemek için diğer törapötik tekniklerle birlikte çalışır.

Diğer geleneksel alternatif tıp yöntemleriyle birlikte kullanılabilen Reiki, genellikle uygulama esnasında duygusal destek sağlanmasına yardımcı olur.

Reiki Nasıl Çalışır?

Reiki uygulayıcısı, ellerini vücudun farklı bölgelerine dayayarak enerji iletir. Danışan, uygulama sayesinde gün geçtikçe kendini daha sakin, rahatlamış, kendinden emin ve kendisiyle daha derin bir ilişki içerisinde hisseder.

Reiki, enerji alanının etkilenen bölgelerinde akarak, onların pozitif enerji ile şifa bulmasını sağlar. Olumsuz düşüncelerin ve duyguların tutturulduğu fiziksel beden içindeki ve etrafındaki enerji alanının titreşim seviyesini yükseltir. Bu sayede, negatif enerji parçalanarak dağılır.

Böylece Reiki, enerji yollarını temizler, düzeltir ve iyileştirir. Yaşam gücünün sağlıklı ve doğal bir şekilde akmasını sağlar.

Peki Reiki Uyumlaması Nedir?

Reiki, diğer şifa yöntemlerinin öğretildiği gibi öğretilmez. Bir uyum süreci sırasında Reiki Master tarafından öğrenciye aktarılır. Bu işlem taç, kalp ve boğaz çakralarını açar ve öğrenci ile Reiki kaynağı arasında özel bir bağlantı oluşturur.

Toplumumuzda “el verme” olarak da bilinen uyumlamanın kelime anlamı ise başlatmaktır. Bir kişinin başarılı bir Reiki uygulayıcısı olabilmesi için mutlaka bir Reiki Master tarafından uyumlanması gerekir.

Uyumlama süreci, şifacıyı ortaya çıkaran bir süreçtir. Başka bir ifadeyle Reiki Uyumlaması, elektrik tesisatı kurulu olup ışıkları açılmayan bir evin şartelinin açılarak tüm evin aydınlatılması gibidir.

 

Reiki Uyumlaması Nasıl Bir Deneyimdir?

Reiki Uyumlaması, güçlü bir manevi deneyimdir. Uyum enerjileri, Reiki Master tarafından öğrenciye yönlendirilir. Süreci Rei bilinci yönlendirir ve her öğrencinin ihtiyacına bağlı olarak süreçte ayarlamalar yapar.

Uyumlama sırasında enerji, öğrenciye veya danışana Reiki uygulayıcısı tarafından kanalize edilir. Master, eğer öğrencisi isterse, aralarında görünmeyen bir bağ oluşturacak rehberlik sözü verebilir. Bu söz, herkes için ayrı devam eden bir rehberlik sözüdür.

Her uyumlama ayrı bir yolculuğa rehberlik demektir. Uygulayıcı, her yeni gelen kişi ile yolun başlangıcından yeniden başlar ve istendiği sürece rehberliğini sürdürür.

Reiki Master olan kişinin, ciddi sorumluluk taşıması gerekir. Çünkü aksi bir davranış üstad olma olgunluğuyla bağdaşmaz.

Reiki uyumlamasından sonra birçok kişi, kişisel mesajlar, şifalar, vizyonlar ve geçmiş yaşam deneyimlerini içeren mistik deneyimlere sahip olduğunu bildirmektedir.

Uyum, psişik duyarlılığı da arttırabilir. Mesela uyumlamayı alan kişiler genellikle üçüncü gözün açılması ve sezgisel farkındalığın artması gibi bazı yeteneklerinin arttığını bildirir.

 

Reiki Uyumlaması Aldıktan Sonra Reiki’den Vazgeçer Miyim?

Emin olun ki, bir kez Reiki Uyumlaması aldıktan sonra, Reiki hayatınızın bir köşesinde olacaktır. Bu deneyimi yaşadıktan sonra asla onu kaybetmezsiniz.

Reiki uyumlaması, fiziksel bedeni, zihin ve duyguları olumsuz etkileyen kalıplardan kurtulmak için bir arınma süreci başlatır.

Hayatınızın bir döneminde uyumlama aldıysanız artık bu enerji ile üzerinizdeki negatif blokları temizleyebileceğiniz bir süreç sürekli devam edecektir.

 

Reiki Uyumluluk Düzeyleri Nelerdir?

Reiki’de her seviye için ayrı bir uyumlama gerekir. Fakat buna ek olarak yapılan uyumlamaların da birçok yararı vardır. Yapılan araştırmalarda, belli bir seviyeye, yine o seviyeye ait ek uyumlamalar yapıldığı takdirde, o seviyenin değerlerinin daha da yükseldiği anlaşılmıştır.

Bu yararlar, aktarılan Reiki enerjisinin daha rafine olması, kişisel sorunların giderilmesi, zihin açıklığı, ruhsal duyarlılıkta artış ve yüksek bilinç seviyesi şeklindedir.

Reiki sistemi içerisinde üç seviye vardır. Bu seviyeleri şu şekilde özetleyebiliriz:

Reiki Seviye 1: Seviye 1 enerjiye yumuşak bir giriştir. Bu seviye, enerji kanalını açar ve öğrencinin Reiki’yi esas olarak hem kendisi hem de başkaları için fiziksel düzeyde kanalize etmesine izin verir.

Bu seviye herkese açıktır. Daha önce tecrübeli olmanıza gerek yoktur. Ya da bir hazırlık gerektirmez. Giriş, bireylerin enerji sistemini Evrensel Enerjiye bağlar. Çakralar olarak bilinen ana enerji merkezlerini dengeleyerek enerji tıkanıklıkları serbest bırakılır.

Reiki Seviye 2: İkinci seviye, kişilerin birinci dereceyi tamamlamasını ve yoğunluğun daha az değişmesiyle enerjinin akması için yeterli pratik yapmasını gerektirir. Genellikle öğrencinin birinci seviyeyi almasından bu yana en az üç ay geçmiştir.

Uyumlamalar arasındaki süre kural olarak sağlanır. Bekleme süresi, öğrencinin bedeninin enerjiye uyum sağlaması ve açıklığın sisteme güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlamaktadır.

Reiki Seviye 3 – Master: Bu seviye Reiki sisteminin mezuniyeti olarak kabul edilir ve Reiki artık bir kişinin kendinin veya başkalarının şifa bulmasını sağlamak amacıyla kullandığı bir yöntem, aynı zamanda bir yaşam biçimi haline gelmiştir. Öğrenciye ayrıca, manevi bir sevide çalışmasına izin veren ve kendi içsel hakikatiyle iletişim kurmasına yardımcı olan Usui Master Sembolü de verilir.

Uyumlama İçin Mesafe Önemli mi?

Reiki Uyumlaması, birebir beden içi ve dışı arınma olduğu için yakın temastan yapılması tercih edilen ruhani bir çalışmadır. Kozmik nefes desteği ile yapılan uyumlama, tepe çakrasından ve ayak altından ruhani bağlantıların yapılması ile gerçekleşir.

Reiki Enerjisini, 2.aşamadan itibaren uzağa gönderebilirken uzaktan uyumlamaya itibar edilmemesi önerilir.

Reiki Öğrenme, şifa enerjisini deneyimlemek ve çalışmak için bir başlangıç noktası olduğu gibi evrensel enerji bilincini derinleştirmek için harika bir yöntemdir. Genel olarak, Reiki diğer şifa yöntemlerini tamamlar.

Gözlerinizi hedeflerinize, kalbinizdeki aklınıza alın ve her seferinde bir adım atın.

Yolculuğunuzda size sevgi ve ışık rehberlik edecektir.

Reiki ve Reiki Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

Tıkla ARA:
Cep: 0530 966 2576
Sabit: 02423162576