Spiritüel Yolculuğu Anlamanıza Yardımcı Olan 5 Önemli Kitap

Spiritüel yolculuk tamamen kişisel bir deneyimdir, ancak çoğu manevi kitap ortak bir temayı paylaşır. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Daha büyük bir topluluk duygusuyla yaşamaya, ruhunuzu yükseltmeye ve zihin-beden entegrasyonunu hissetmeye başlamak için kendinizi bu kitapların içine bırakın. Bu 5 favori eser, zihniniz ve ruhunuz için bir geri çekilme gibidir.

Gelin hep birlikte spiritüel yolculuğun ne demek olduğunu bir de bu kitaplardan öğrenelim.

Spiritüel Yolculuğu Anlamanıza Yardımcı Olacak 5 Kitap

SİMYACI (Paulo Coelho):

Yaşlı kadın, “Hayallerinizi öğrenebilmenin için geldiniz” dedi. “Ve rüyalar, Tanrı’nın dilidir. Bizim dilimizde konuştuğunda söylediklerini yorumlayabilirim. Ama eğer ruhun dilinde konuşursa, simyacıdan anlayabilecek tek kişi sensin.

Paulo Coelho’nun Simyacı isimli kitabı, ‘kişisel efsanesini’ gerçekleştirmek için hazine arayışı içinde olan ve yolculuğa çıkan genç bir çoban çocuğun hikayesini anlatıyor. Yol boyunca birçok engelle karşılaşan çocuğun yolculuğu hızla bir maceraya dönüşür.

Kitaptaki sürekli tema, kalbinizin istediğini takip ederek hayallerinizi sürdürmektir.

Küçük çocuk yolculuk sırasında, kalbi dinlemeyi ve omens dilini takip etmeyi öğrenir.

Genç çocuğun karşılaştığı her engelle birlikte, öğrenilecek birçok ders vardır. Her ders, genç çocuğa Tanrı’nın dili olduğu gibi her zaman kalbini takip etmesi gerektiğini öğretir. Kitap, yolculuk ne kadar zor olursa olsun, kendi ‘kişisel efsanesiyle’ devam etmesi gerektiğini fark etmemize yardımcı olur. Aynı zamanda kalbi, korkudan kurtulmak için kullanmayı öğretir.

Çocuk sıkıntılarla karşılaştığında umudunu kaybetmemek için ruhunu kullanmayı, ayrıca toplumun etkilerini göz ardı ederek kendi yolculuğuna odaklanmayı da öğrenir.

Hepimizin bir hayali var.

Hepimizin kendi kişisel efsanesi var.

Simyacı’nın, hikaye boyunca verdiği çok sayıda ders ve ilham kaynağı vardır.

 

THE SECRET (Rhonda Byrne):

Spiritüel yolculuğu en iyi şekilde anlatan kitaplardan birisi de The Secret (Sır) kitabıdır.

Sır, “sevdiğin gibi çekiyor” diyen Cazibe Yasası ve düşüncelerimiz hayatlarımızı yaratıyor. Bu kitapta, yazar, Yeni Çağ’dan hikayeler, alıntılar ve bakış açıları ile The Secret’ı açıklar ve bunu hayatımızda istediklerimize ulaşmak için nasıl uygulayacağımızı ana hatlarıyla belirtir.

Evrendeki her şey, biz de dahil olmak üzere titreşen atomlardan ve enerjiden oluşur. Mikroskop altında incelendiğinde, daha büyük enerji kütleleri içinde, enerji kütleleriyiz.

Enerji belirli frekanslarda titrer, düşüncelerimiz de frekansları ile manyetiktir. Kişisel titreşimlerimiz, düşüncelerimiz ve duygularımız tarafından belirlenir. Bir şey düşündüğümüzde, bu frekansları, bir insan iletim kulesi gibi, evrene iletiyoruz ve manyetik olarak aynı frekanstaki şeyleri çekiyoruz.

Hayatımızı değiştirmek için önce düşüncelerimizi değiştiriyoruz. Yaratılışın gücü şimdiki zamanda, düşüncenin oluştuğu ve aktarıldığı zamandır.

Cazibe ilkeleri yasalarını kullanarak, Bryne ideal vücut, para, ilişkiler, sağlık ve bol bir yaşam dahil olmak üzere, hayatımızın farklı yönlerine uygulayabileceğimiz özel ipuçları ve çeşitli örnekler verir.

 

DÖRT ANLAŞMA (Don Miguel Ruiz):

En çok satanlar grubunda yer alan Dört Anlaşma kitabında, Don Miguel Ruiz, hayatınızda sevgi ve mutluluk yaratmak için uygulamada dört ilke vermektedir. Bu anlaşmaların benimsenmesi ve taahhüt edilmesi oldukça basittir.

Dört Anlaşma, aklımızı dolduran manevi kavramlara basit ve etkili bir yaklaşımdır. Bu tarz kitaplar, okuyucuların kişisel özgürlüğün önündeki engelleri belirlemelerine yardımcı olurken, bunların üstesinden nasıl gelineceği konusunda pratik rehberlik eder.

Eser, manevi yolculuğa başlayanlar için ideal bir kitaptır. Bu kitap, gerçekte kim olduğunuza bağlanmanın günlük yaşam üzerinde etkili olabileceği yolları görmenizi ve hissetmenizi sağlar.

Don Miguel Ruiz’in kitapta bahsettiği gibi; Çevrenizde ne olursa olsun, kişisel olarak alma… Başkalarının yaptığı hiçbir şey senin yüzünden değil. Kendileri yüzünden.

 

OMNİ, YARATICILIĞIN DÖRT İLKESİ (John L. Payne):

Joyn Payne aracılığıyla yönlendirilen fiziki olmayan bir grup kuruluşu olan Omni’ye ilham verici ve zorlayıcı bir soru cevap koleksiyonu daha. Omni öncelikle, öğretilerinin özünü oluşturan yaratılışın dört prensibini iletmekle ilgileniyor, hepsi evrenin yaratıcı yönünün varlığımızın oral bir parçası olduğu fikrine odaklanıyor.

Yaratıcılığın Dört İlkesi, yüksek bilinçli varlıklardan oluşan Omni grubu tarafından, insanlığın gelişimine büyük katkıda bulunabilecek bilgelik dolu bir öğreti sunan kitaptır. Omni, Yaradılışın Dört Prensibi’ni ve Evrensel Yasaları açıklamakta ve onları günlük yaşamımızda uygulayıp, istediğimiz realiteyi yaratmanın yollarını etkileyici bir dille anlatmaktadır.

Gerçekten de kitabı okuduktan sonra, evrensel yasaları mutluluk, sevgi, bolluk, sağlık ve yaratıcılık dolu bir yaşam yaratmak ve ruhen gelişmek için nasıl kullanabileceğimizin tüm netliğiyle gözler önüne serildiğini farkedeceksiniz.

Omni bu kitapta sevgi ve bilgelik dolu bir rehberlik sunuyor. O, evrenin doğasını ve bizim onunla ilişkimizi açıklıyor. Bu kitap büyük bir ilgiyle okunan ve yaşadığımız dünya hakkında çok şey anlamamızı sağlayan bir kitap.

 

SİDDHARTHA (Hermann Hesse):

Spiritüel yolculuğun ne demek olduğunu anlamanıza yardımcı olan Siddhartha kitabının konusu, genç bir Bharman Siddhartha tarafından kendini gerçekleştirme arayışıdır. Gerçeklikle öğretilenler arasındaki çelişkileri fark ederek, dolaşmak için rahat hayatından vazgeçer.  

Amacı, korkuyu yenmesini ve neşe ile üzüntü, yaşam ile ölüm dahil olmak üzere yaşamın karşıtlıklarını eşitlikle deneyimlemenizi sağlayacak dinginliği bulmaktır. Bir nehre giderek orada sadece dinlemeyi öğrenir. Kendi içinde bir sevgi ruhu keşfeder ve insan ayrılığını kabul etmeyi öğrenir.

Kitap iki evrensel efsaneyi birleştirir: Everyman’ın aydınlanma arayışı ve azizlik yolunda kahramanlık. Siddhartha, çocukluğun sorumsuz cennetinden gençliğin arındırılıp çatışmalarından geçerek mutlak inancın “daha fazla sorumsuzluğuna” erişen yetişkinlik bilgeliğinin kurtuluşuna kadar geçen Hessen’in tüm kahramanları için ortak bir yolculuğa çıkmaktadır.

Herman Hesse’nin klasik romanı, okuyucuları, yazarları ve düşünürleri kuşaklara hayran bırakan bir eserdir.

“ Bazı kitapların tadına bakılmalı, bazıları yutulmalı, ancak yalnızca birkaçının iyice çiğnenip sindirilmesi gerekir.” -Francis Bacon

Kitap listemize baktığınız zaman eğer dikkatinizi çeken birşeyler varsa, bu sizi okumak için çağırıyor demektir!

Sezginiz tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu ve ne zaman ihtiyacınız olduğunu bilir.

Umarım spiritüel yolculuğunuzda tam olarak aradığınızı bulursunuz!