Terapi ve Terapist Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bütünsel şifa terapileri, bir dizi zihinsel ve duygusal problem için etkili bir tedavi yöntemi olabilir. Destekleyici bir kişiyle düşünceleriniz ve duygularınız hakkında konuşmak, genellikle sizi daha iyi hissettirir. 

Endişelerinizi dile getirmek, zihninizde ağır olan konular hakkında konuşmak, başka birinin sizi umursadığını, size yardım etmek istediğini bilmek, terapi sırasında uygulayıcının elleri sayesinde enerjiyi doğru kullanmayı başarmak kendi içinde etkili bir iyileştirici olabilir. 

Psikolojik, bedensel ve zihinsel problemlerinizden kurtulmak için arkadaşlarınız veya aileniz ile konuşmak bazı durumlarda işe yaramayabilir. 

Bu aşamada ekstra desteğe, dış bir perspektife veya bazı uzman rehberlere ihtiyaç duyduğunuzda, bir terapist ile ilerlemek size yardımcı olacaktır.

Aile ve arkadaşların desteği önemli olsa da, bazı şifa terapileri farklıdır. Bütünsel şifa terapistleri, problemlerinizin kökenine ulaşmanıza, duygusal zorlukların üstesinden gelmenize destek olan, bu konuda eğitim almış kişilerdir.

Herhangi bir terapi yönteminden yararlanmak için zihinsel sağlık problemi teşhisi konulmuş olmasına gerek yoktur. 

Şifa terapilerine başvuran kişilerin birçoğu, genellikle kaygıları için yardım ister. Örneğin, ilişkileri ile ilgili sorunlar, iş stresi, kendinden şüphe duyma gibi problemler terapiye başvurma sebeplerinden bazılarıdır.

Ancak, alternatif şifa yöntemlerinin faydalarından yararlanmak için doğru terapisti veya uygulayıcı bulmak son derece önemlidir. 

Bu kişinin güvenilir, sizin sağlığınıza özen gösteren ve yaşamınızı için daha iyi değişiklikler yapmanıza yardımcı olabilecek donanımlara sahip olması gerekir. 

İyi bir şifa uygulayıcısı, daha güçlü ve kendinden emin olmanıza yardımcı olur.

Neden İlaç Tedavisi Değil Bütünsel Şifa Terapileri

Sorunları her gün ilaç kullanarak çözmek insanlar için basit bir yol gibi görünebilir. Keşke göründüğü gibi o kadar kolay olsa!

Zihinsel, fiziksel ve duygusal problemlerin birçok nedeni vardır ve ilaç kullanmak tek seferlik bir tedavi değildir.

Her seferinde kullanacağınız bir tane hap belli semptomların hafiflemesine yardımcı olabilir, ancak ilacın yan etkileri olduğunu unutmayın.

Rahatsız edici duygular, düşünceler çoğu zaman tedavi sürecinin bir parçası olarak ortaya çıktığından, bazı durumlarda şifa bulma süreci bir seanstan fazla olabilir. 

Şifa terapileri yaşamınızı dönüştürmek, sizi rahatsız eden problemlerden,  travmalardan kurtulmak için size yardımcı olur.

Sizin İçin Doğru Terapisti Bulmak

Alternatif şifa yöntemleri konusunda uzman bir terapist bulmak biraz zaman alabilir, ancak bu çabaya değer. 

Terapist ile aranızdaki bağ çok önemlidir. Şifa bulma sürecinde güvenebileceğiniz, kendinizi rahat hissedeceğiniz, iyileşmenize ortak olacak bir kişiye ihtiyacınız var. Bu bağ olmadığı sürece, terapi etkili olmaz. 

Bu nedenle iyileşme sürecine başlamadan önce doğru terapisti ve doğru şifa tekniklerini bulma konusunda kendinize biraz zaman ayırın.

Sahip olduğunuz problemlerin çözümüne ulaşmak için işinde uzman deneyimli bir uygulayıcı tercih edin. 

Doğru terapisti bulma konusunda kulaktan dolma şifacılara, şarlatanlara ya da şifacıyım diye ortada dolaşan kişilere itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Farklı bütünsel şifa teknikleri hakkında bilgi edinin. “Hangi terapi hangi problemin çözümünde etkili”, “hangi yöntem nelere iyi gelir” ve “terapistin ilişki kurma şeklini” öğrenin. 

Bağırsak hareketlerinize güvenin. Yaptığınız araştırmalar sonucunda kağıt üzerinde terapist harika görünüyor olabilir, ancak karşılaştığınızda bağlantı doğru gelmiyorsa, kendinizi umursanmış hissetmediyseniz başka bir seçeneğe yönelin. 

İyi şifa uygulayıcısı bu seçime saygı gösterecektir ve bu konuda size baskı uygulamayacaktır. 

Bütünsel Şifa Terapi Türleri

Pek çok türde terapi çeşidi var, başlamak biraz zor olabilir. Unutmayın ki, her şifa tekniği kişisel ihtiyaçlarınız ve problemleriniz ile ilişkilidir. 

Bazı tekniklerin, belirli problem türleriyle başa çıkmada diğerlerinden faydalı olduğu doğrudur. 

Şunu unutmayın ki, tercih edeceğiniz yöntemlerin etkinliği terapistiniz ile aranızdaki bağ ve güven ile artacaktır. 

Kendinizi rahat ve güvende hissetmek, problemlerinizden kurtulup daha konforlu bir hayat sürmek için tercih edebileceğiniz terapi türleri şunlardır:

Transterapi 

Transterapi, duygusal ve psikolojik bozuklukların, istenmeyen alışkanlıkların, istenmeyen duyguların düzelmesi için kullanılan bir şifa tekniğidir. 

Bu terapi türü, danışanın bilinçaltındaki zihnini ele almaya çalışır. Uygulamada terapist, danışanın rahat bir durumda olmasını sağlar, hayal gücünün gücünü arttırır.

Stres, kaygı, panik, fobiler, istenmeyen alışkanlıklar, bağımlılıklar, uyku düzeninde bozulma, özgüven eksikliği, sınav korkusu, migren ve irritabl bağırsak sendromu yaşayan herkes Transterapi tekniğine başvurabilir.

Biomanyetizma Terapisi

Sağlıkla ilgili birtakım problemlerin şifa bulması için kullanılan tüm farklı Bioenerji ve manyetik terapi türlerinde en popüleri biomanyetizma terapisidir. 

Diğer alternatif terapi yöntemleri ile uyumlu olan biomanyetizma, insan vücudunda biyo-enerji dengesini sağlamaya yardımcı olan bir yöntemdir.

Alerjiler, anemi, astım, diyabet, grip, yorgunluk, kronik ağrı, sırt ağrısı, migren, romatizma, sindirim bozuklukları, pH dengesizliği, depresyon, anksiyete, duygusal konular, dikkat eksikliği gibi problemler yaşayan kişiler biomanyetizma terapisini deneyebilir.

Bilinçaltı Temizliği ve Tekrar Kodlama

Bilinçaltı zihin, beyninizdeki geçmiş inançlarınız ve şartlanmanızın sonucunda meydana gelen ‘sinirsel yollardan’ biridir. 

Bilinçaltı zihnimiz yaşam deneyimlerinizi kontrol etmede çok büyük bir güce sahiptir. Her bir kısmı bilinçaltı inançlarınız tarafından yönlendirilir. 

Bilinçaltını, bir uçaktaki otomatik pilot olarak tanımlayabiliriz. Belirli bir rotayı takip etmek için önceden planlanmıştır ve ilk önce programlanan talimatları değiştirmeden bu rotadan sapmaz.

Bilinçaltı temizliği ise, hayatınızda kontrol altına alamadığınız ne varsa onları kontrol etmenize yardımcı olan bir şifa yöntemidir. 

Bu yöntem, yaşadığınız kötü bir an, bir travma, gördüğünüz baskıya karşı geliştirdiğiniz savunma gibi durumların kaynağına inmenin en etkili yollarından biridir. 

Nefes Terapileri

Nefes terapisi, zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığı geliştirmek için nefes egzersizleri kullanılarak uygulanan terapi yöntemine denir. 

Farklı nefes terapilerinin her biri, şifa bulma amacıyla nefesi doğru kullanmanın kendine özgü yöntemlerine sahiptir. 

Bu terapi yönteminin amacı, insanları daha fazla bir öz-farkındalık duygusu ve öz-iyileşme kapasitesi sağlamada desteklemek, aynı zamanda insanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal refaha erişmesine yardımcı olmaktır.

Kaygı, kronik ağrı, öfke problemi, depresyon, travma, keder, kayıp, fiziksel rahatsızlıkların duygusal etkileri gibi sorunlar yaşayan herkes nefes terapisini deneyerek bu sorunlardan kurtulabilir.

SCIO Kuantum Terapisi

Bu terapi yöntemi, vücut enerjisini dengelemeye yardımcı olan bir frekans terapisidir. Oldukça güçlü olan bu terapi, stres ve frekans denge bozukluklarından kaynaklanan ağrıların azalmasına destek olur.

Scio Kuantum terapisi, biofeedback cihazı ile uygulanan bir dengeleme yöntemidir. Bu cihaz sayesinde beden enerji dengeniz ölçülerek, enerjinin tıkanmasına sebep olan yerler tespit edilir, engelleyici frekanslar gönderilerek enerjinin doğal akışı sağlanır. 

Scio, bedenin kendi kendini onarma, yapılandırma ve iyileştirme sürecini daha hızlı bir şekilde geçiren etkili bir terapi çeşididir.

Vücuttaki virüsleri, alerjileri, besinlere hassasiyet ve eksikliklerini, vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptamak için scio kuantum terapisi oldukça etkili olacaktır.

Bu blog yazımızda doğru terapisti nasıl seçeceğinizi, şifa sürecinden en iyi şekilde nasıl faydalanmanız gerektiğini, tedavi ilerlemenizi değerlendirmeyi ve hangi terapi yönteminin hangi rahatsızlıklar üzerinde etkili olduğunu öğrendiniz. 

Tüm bu terapi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek veya bu yöntemler konusunda iyi bir hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz.