Tezahür ile Arzularınızı Yönetmenin Beş Prensibi

Biz her zaman tezahür ediyoruz. Sahip olduğunuz her düşünce enerjinizi bilgilendirir ve enerjiniz deneyimlerinize tezahür eder. Düşünceleriniz ve enerjiniz realitenizi yaratır.

Sahip olduğunuz her düşünce, fiziksel varlıklarımızın içinde ve çevresinde bir enerji akışı yaratır. Bu enerji benzerliğini kendine çekiyor. Mesela, “Bugün berbat hissediyorum” diye düşünüyorsan, o gün gerçekten çok kötü ve berbat deneyimler yaşarsın.

Tam tersini deneyelim. “Bugün güne çok iyi başladım” diye düşünürsen bütün gün boyunca güzel deneyimler yaşarsın. Sahip olduğunuz her düşünce enerjinizi bilgilendirir ve enerjiniz deneyimlerinize tezahür eder. Düşünceleriniz ve enerjiniz realitenizi yaratır.

Tezahür Etme Nedir?

Tezahür son zamanlarda bir terim oldu. Her ne kadar çekim yasası modaya uygun olsa da, biraz şaşırtıcı olabilir. Enerjik gücünüzü, büyüklüğü tezahür ettirmek için gerçekten kullanmak istiyorsanız, sizi harikulade inanmanıza engelleyen her şeyi temizlemelisiniz.

Niyetlerinizin gerçekleşmesi için kendinizi yenmenize gerek yok. Basitçe düşük seviyeli düşüncelerinizin yaşamınızı nasıl olumsuz yönde etkilediğinin farkına varmanız, deneyimlerinizi değiştirmeye yönelik ilk güçlü adımdır.

Düşük seviyeli düşüncelerinizin, enerjinizin ve inançsızlık duygularınızın arzu ettiğiniz şeyi almanızı nasıl engellediği konusunun bilincine vararak tezahür ettirme sürecine başlayın.

Bloklar hakkında netleştikten sonra, pozitif tezahürlerin oluşması için yer açmak adına blokları temizlemeye başlayabilirsiniz.

Tezahür etmeye çalışırken çoğu insan iç durumdan ziyade dış forma daha fazla odaklanır. Asıl önemli olan iç tecrübemizdir. İster aşk ister korkuyu deneyimlemeyi seçelim iç aşk tecrübemize bağlı kaldığımızda, daha fazla sevgi çekmeye başlarız.

Birçok insanın tezahür etme sürecinde odak noktası şudur: “Nasıl daha iyi hissetmek için bir şey alabilirim?” Bunun yerine, odak noktası şöyle olmalı: “Nasıl daha iyi hissedebilirim ve bu yüzden yaşamıma daha fazla büyüklük çekmek için nasıl enerjik bir eş olabilirim?” Vurgu, yeni bir araba ya da erkek arkadaş edinmek olmamalı, sadece iç koşulların iyileştirilmesine odaklanılmalıdır.

O halde gelin hep birlikte istediklerinizi belirlemenin prensiplerini inceleyelim.

İsteklerinizi Belirlemede Etkili Olan 5 Prensip

Gerçekten tezahür etmeye karar verdiyseniz aşağıda belirtmiş olduğumuz belli başlı prensiplere uymak, bu süreçte oldukça etkili olacaktır. Bu adımları uygularken, önce kendini iyi hissetme ve ikinci olarak dikkatini çekme hedefine bağlı kaldığınızdan emin olun. Kendinizi iyi hissettiğinizde, enerjisel olarak iyiliği hayatınıza çekeceğinizi hatırlatmaya devam edin.

Birincil işlevin mutlu olmaksa, o zaman sana ne gelirse alakasızdır. Mutluluk sizin gerçek tezahürünüzdür.

İlke Bir: Boş Alan

Tezahür sürecine başlamadan önce, gücünüze engel olan tüm inançlarınızı serbest bırakmak için gerekli zamanı ayırmalısınız. İnançsızlık bloklarını temizlemenin en iyi yollarından biri serbest bırakılması için dua etmektir.

Evrenden, sizi büyüklüğünüze inanmanızı engelleyen tüm sınırlayıcı inançlardan kurtarmasını istemek için günlük bir dua uygulamasına başlayın.

Evrenden gelen işaretlere açık kalın ve size verilen ödevleri görün.

Evrensel ödevler farklı şekillerde gelebilir. Mesela, günün birinde işinizi kaybederseniz kendine güven derslerini öğrenir ve kendi sevginizi güçlendirebilirsiniz.

Bu görevler zaman zaman zor olabilir. Tekrar hatırlatmak isteriz, burada önemli olan, sizi büyüklüğünüze inanmanıza engel olan blokları temizlemeniz için dua etmektir. O halde evrenin, iyileşme sürecinde yapmanız gereken görevler için sizi yönlendirmesine izin verin.

Görevlerden kaçmayın, düşüncelerinizi ve enerjinizi ne kadar fazla temizlerseniz, yaşamınıza çekeceğiniz o kadar pozitif deneyimlerin olacağına güvenin.

İkinci Prensip: Netlik

Netlik, arzularınızı tezahür ettirmek söz konusu olduğunda kraldır. Aramak istedikleriniz için net niyetleriniz olmalıdır. Aksi halde istemediğiniz şeylerin çoğunu tezahür ettirebilirsiniz.

İstediğiniz şeye odaklanın ve sonra onunla beraber gelenlerin bir listesini yapın. Mesela, istediğiniz iş hakkında netleşin, sonrasında sizi mutlu edecek olan işle ilgili her şeyin bir listesini yapın: ofis, insanlar, maaş, vb. Bu liste, niyetlerinizi netleştirmenize ve arzu ettiğiniz şeyin canlı bir zihinsel resim şeklini almasına yardımcı olur.

Bu adımın en önemli kısmı ise nasıl hissetmek istediğinizi netleştirmektir. Nasıl hissetmek istediğinizi anladığınız zaman, o hissi almaya başlayabilirsiniz. Bu duygu, tezahürü forma sokan şeydir.

Binlerce liste yazabilir ve milyonlarca vizyon panosu oluşturabilirsiniz. Ancak ne yaşamak istediğinizi net bir şekilde hissetmezseniz, gerçekten hayatınızda tezahürü doğru kullanamayacaksınız.

Üçüncü Prensip: Düşün, Hisset, İnan!

Şimdi gelin hep birlikte bu adımları bir araya getirelim. Niyetini belirle ve istediğin şeyin ne olduğu hissine kapılıp bütün gün onunla vakit geçir. Duyguya, meditasyon ve görme alıştırmaları yoluyla erişebilir veya doğada sevdiğiniz bir egzersizi yaparken hissi isteyebilirsiniz.

Düşüncenin hissi bilgilendirmesine ve bu hissin enerjinizi ele geçirmesine izin verin. Arzu ettiğiniz hissi ne kadar fazla hissederseniz, o kadar çok yolda olduğuna inanırsınız.

Metafiziksel bir bakış açısından, eğer inanıyorsanız o zaman zaten buradadır. Öyleyse, düşünmeye, hissetmeye ve inanmaya zaman ayırın.

İlke Dört: Sakin ol!

Dördüncü sırada yer alan bu adım, tezahür süreci için çok önemlidir. Arzularınızın gerçekten de olması için sakin olmalısınız. “Sonuçtan emin olanlar endişe duymadan bekleyebilecekler.” Bu mesajı yanınıza alın ve sadakatinizin sizi arzuladığınız şeyin yolda olduğu inancına yönlendirmesine izin verin. Ayrıca, unutmayı ki evren, sizin planınızdan daha iyi plana sahiptir.

İstediğiniz konusunda net olmanıza rağmen, zamanlamayı veya geldiği formu kontrol edemezseniz tezahür sürecinde başarılı olamazsın. O nedenle, sakin ol, rahatla ve evrenin arkanda olduğuna güven!

Beşinci İlke: Evrenin Arkanızda Olduğunu Bilin

Bildiğiniz zaman, ne istediğiniz konusunda bilinçli olursunuz. Bildiğiniz zaman, artık korkuya da inançsızlık enerjisini titretemezsiniz. Çünkü sadece biliyorsun. İnançsızlığınız ortadan kalktıkça, istemek yerini bilmek alır. Tanıma, doğal olarak gerçekleşir.

Bu süreç iyileştirici ve güçlüdür ve tam olarak olmanız gereken yerde olduğunuzu bilerek derin bir içselliğe yol açar. Bu anda büyüklüğünüzü kabul etmek, şimdi, daha büyüklüğü tezahür ettiren şeydir.

Bilgi sahibi olmak, arzu ettiğiniz tezahürde yaşadığınızı kabul etmenize yardımcı olur. Hissettiğinizde, dışarıda ne olduğuna bakmazsınız, yaşarsınız. Zaman içinde, evren enerjinizi yakalar ve arzularınız oluşur.

Mutluluğa bağlı kal!

Bu beş aşamalı sürece bağlı kalın, tam olarak olmanız gereken yerde olduğunuza güvenin ve iyi hissetmenin gerçek tezahür olduğunu bilin.

Tezahür süreci hakkındaki anlayışınızı derinleştirmek mi istiyorsunuz? O halde bize ulaşın!