Transterapi Eğitimi: Transterapist Olmak İçin Ne Gerekir?

Transterapi Eğitimi almak için sayısız neden var.

Bazıları kendi gelişen uygulamalarına sahip ancak eğitimlerini genişletmek istiyor. Diğerleri kariyer değişikliğine bakıyor; daha tatmin edici bir şey denemek için.

Ben mi? İster inanın ister inanmayın, şüpheciyim!

Sigaraya bağımlılığı olan birisi olarak sigaradan kurtulmak için transterapi yöntemini denedim. Bir şey tıkladı. Bir seanstan sonra sigarayı bıraktım. Çok şaşırtıcı değil mi? Bu deneyim bende bir hayranlık duygusu uyandırdı.

Transterapi hakkında daha fazla şey öğrenmek istedim. Neden bana yardım etmişti? Bana nasıl yardımcı oldu. Ve onu kişisel gelişim için nasıl kullanabilirim.

Bu sorular doğrultusunda Transterapi Eğitimi almayı düşünmeye başladım. Aklımın arkasındaki sadece bir fısıltı oldu. Ama ben sıçramayı bıraktım ve bu deneyim hayatımı sonsuza dek değiştirdi.

Birincisi, transtan etkilenmiştim. Trans demişken, aklınıza gelen elinde saatle uyutma işlemi yapan beyefendinin yaptığı bir terapi değil. Trans halindeyken bilinciniz tamamen açık ve konuşulanları duyabiliyorsunuz. Sorulan sorulara cevap verebiliyorsunuz. Bu terapi yöntemi hakkında araştırmalar yaparak her şeyi bilmek istedim.

İkincisi, insanların en iyi hayatlarını yaşamlarına yardımcı olma arzum. İnsanlara yardım etmek adına daha fazla şey yapmak istedim.

İlk eğitim günü beni şuanda bulunduğum yere getirdi diyebilirim. Transterapi ile çok sayıda kişiye yardımcı olma şansı yakaladım. Bunun mutluluğunu ise tarif edemem.

Tüm bu süreç, ilk eğitime kayıt olmamla yani transterapi hakkında ciddi düşünmeyi seçtiğimde başladı.

Ve sanırım tecrübelerim bu alanda daha iyi işler yapacağımı gösteriyor. Transterapi  konusunda düşünceniz ne olursa olsun, ister işinizi büyütmek isteyen bütünsel bir uygulayıcı olun ya da benim gibi Transterapiyi merak edin! Bu alanda alacağınız eğitimler hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Bu süreçle alakalı daha fazla bilgi edinmeniz için Transterapi Eğitimi’ni biraz daha açmak istiyorum.

 

Transterapi Eğitimi Nedir?

Sağlık ve kişisel gelişime sahip insanlara yardım etmek için trans yöntemini kullanmak istiyorsanız, bu konuda kendinizi hazır hissetmeniz oldukça önemlidir. Daha sonra eğitim sürecine başlayabilirsiniz.

Bu alanda alacağınız eğitim, yalnızca bir kimlik bilgisi değildir. Bu eğitim sürecine devam ederken, bir sürü ilgili beceri kazanırsınız. Eğitimli bir Transterapist şunları yapabilir:

  • Bilinçaltı akılda uzmanlık göstermek
  • Danışanların hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için transı kişiselleştirmek
  • Ve stres azaltma, bağımlılık, kilo kaybı, düzensiz beslenme, ağrı hafifletme ve daha fazlası için derinlemesine transterapi tekniklerini kullanmak.

Unutmayın! Uzman bir Transterapist olmak için önkoşul yok. İhtiyacınız olan tek şey bağlılık ve öğrenme isteği.

 

Transterapi Eğitimi Almak Benim İçin Uygun mudur?

İnsanları transterapiye çeken şey nedir? Gerçek şu ki, çok sayıda sebep var. Bazıları sadece meraklıdır, diğerleri ise benim gibi başkalarına yardım etme arzusu ile doludur. Transterapi Eğitimi almak isteyenleri şu şekilde sınıflandırabiliriz.

 

1- Ek Eğitim İsteyen Mevcut Transterapisler:

Alternatif tıp yöntemleri gelişmeye devam ettikçe bu alandaki pek çok terapi yöntemi de hızla büyümeye devam etmekte ve bu terapi yöntemlerine olan önyargı ortadan kalkmaktadır. Günümüzde Transterapi de genişlemeye ve büyümeye devam ediyor. Yeni şeyler öğrenmek ve transterapide becerilerinizi geliştirmek için her zaman yer vardır.

Mevcut bir terapist olarak daha fazla bilgi edinmek ve hizmet sunumlarınızı genişletmek için eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

2- Hizmetlerini Genişletmek İsteyen Bütünsel Uygulayıcılar:

Zaten bir şifa veya alternatif tıp uygulamanız var mı? Belki şimdi, yeteneklerinizi daha fazla geliştirmeye hazırsınız, böylece danışanlarınıza ek hizmetler sunabilirsiniz. Bir Transterapi Eğitimi, uygulamaların büyümesine ve yeni kişilere yardımcı olmanıza yardımcı olabilir.

 

3- Başkalarına Yardım Çağrısını Hisseden Kişiler:

Öğrencilerimizin çoğu, insanları güçlendirmek ve onlara yardım etmek için ezici bir dürtü duyduklarını söylüyor. Bu yüzden Transterapi Eğitim süreci değerli bir araç olabilir.

Eğer içinizdeki bir ses insanların sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu söylüyorsa bu eğitimi alarak başarılı bir transterapist olabilir ve insanların şifa bulmasını sağlayabilirsiniz.

 

4- Bilmeniz Gereken Her Şeyi Öğrenmek İsteyenler:

Belki Transterapi ile alakalı pek çok araştırma yaptın veya uzman bir terapist yardımıyla trans deneyimini yaşadın. Şimdi, konuyla alakalı daha kapsamlı bilgiler edinmek istiyorsun. Nasıl çalışır? Neden çalışır? İnsanların bilinçaltına nasıl bu kadar etki edebilir?

İnsanların yaşamış olduğu sorunların bir kısmı geçmiş kaynaklı travmalardan oluşmuş olabilir. Aslında geçmişinizde yaşadığınız travmatik bir olay, sizin hayattan kopmanıza sebep olan en önemli etkendir. İnsanların bilinçaltına inerek, geçmişte yaşadığı o ana dönmelerini sağlayabilir ve bu sayede bireyleri hayat karartıcı problemlerinden kurtarabilirsiniz.

Bu düşünce, insanların Transterapi Eğitimi almak istemesinin bir başka nedenidir.

Transterapi Alternatif Tıp Alanında “Bir Sonraki Büyük Şey” Olacak

Eğitime devam etmek için işte bir neden: Trans “anına” sahip olmak ve bu sayede en fazla kazanacak olan profesyonelleri kurmak.

Şu anda Transterapinin ilerlemesi yavaş gibi görünüyor olabilir. Fakat genel halk tarafından kabul görmeye başladı. Bu nedenle bu alanda eğitim almak için iyi bir zaman.

Transterapi konusundaki tüm bu dikkat ile, sektörü izleyen kurallar ve yönetim organları da işleri daha ciddiye almaya başlıyor.

Bugün Başarılı Bir Transterapist Olma Yolculuğunuza Başlayın!

Bugün, alternatif tıp alanında bir takım terapi yöntemlerini öğrenmek her zamankinden daha kolay. Transterapi de bunlardan biri. Temel bilgileri çevrimiçi olarak öğrenebilir, sanal seminerlere katılabilir, kişisel eğitim programlarından yararlanabilirsiniz.

Başka bir deyişle, yoluna engel olan hiçbir şey yok.

Yine de bu alanda eğitim almanın özveri, merak ve cesaret gerektirdiğini unutmayın. Ancak buna bağlı kaldığınızda ve başarılı olmanıza odaklanan bir eğitimci bulduğunuzda, insanların daha mutlu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olma yolunda olacaksınız.

Transterapi Eğitimi’ni işinde uzman bir terapistten almak için bize ulaşabilirsiniz.