Transterapi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bioenerji, Transterapi, Reiki, Biomanyetizma Terapisi gibi farklı alternatif tıp yöntemlerini uygulayan, ayrıca Nefes Eğitimi, Niyet Tezahürü Eğitimi, Bioenerji Eğitimi ve Reiki Eğitimi gibi farklı alanlarda eğitimler veren bir akademi olarak bu yazı dizimizde Transterapi hakkında en çok merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Transterapi Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Transterapi Nedir?

Transterapi, hayatınızın gidişatını olumsuz yönde etkileyen veya ilerlemenizi engelleyen olayların zeminine inen çok güçlü ve etkili bir terapi şeklidir. Trans tekniğini kullanarak, zihninizin yıllarca doğru olarak kabul ettiği yanlış ve sınırlayıcı inançları değiştirmek için birlikte çalışırız. Bu terapi yöntemi özellikle, kilo yönetimi, korku, fobiler, kaygı, özgüven gibi birçok konuda etkili olabilir.

Trans Halindeyken Bilinçsiz Olur muyum?

Hiçbir zaman bilinçsiz olmayacaksınız. Terapi sırasında söylenen herşeyi duyacaksınız ve seans sırasında herhangi bir zamanda tam bilinçli farkındalığı tekrar kazanabileceksiniz. Seansta yalnızca sizin için faydalı olacağını düşündüğünüz önerileri alırsınız.

Peki ya Televizyondaki Gibi Trans Halindeyken Aklımın Kontrolünü Ele Alacak mısınız?

Kesinlikle hayır. Hiç kimse fikrinizi ve düşüncelerinizi kontrol edemez. Lütfen sahne veya televizyonda gördüğünüz trans tekniklerini dikkate almayın. Seans sırasında kontrolün elinizde olduğunu hatırlatmak isteriz. Transterapi, şovlarda veya ekranlarda gördüğünüz trans şekillerine benzemez. Yani bir saate bakarak uyumayacak, bir köpek gibi havlamayacaksınız. Bu terapide tek amacımız, hayatınızı olumsuz yönde etkileyen probleminizin köküne inerek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olmaktır.

Transterapi Hangi Rahatsızlıkları Tedavi Eder?

Aslında bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Transterapi hiçbir rahatsızlığı tedavi etmez, sadece iyileşme sürecini hızlandırarak vücudun daha çabuk şifa bulmasına yardımcı olur. Bu terapi yöntemi birçok rahatsızlıkların iyileşme süreçlerinde etkilidir. Bunlar; öfke, kaygı, kayıp, stres, depresyon, korkular, fobiler, baş ağrısı, kendine güven, bağışıklık sistemi, sinirlilik, yeme problemi, uyku bozuklukları, kilo kaybı, travmalardır.

Bir Seans Ne kadar Sürer?

Randevuların çoğu bir saat kadar sürer. İlk oturum sizi tanımak ve bazı hedeflere karar vermekle geçer. Yaklaşık 25 ila 30 dakika süren trans sonrasında kendinizi çok daha iyi hissedeceğinizden eminiz.

Peki Kaç Seansa İhtiyacım Olacak?

Bu tamamen başa çıkmanız gereken sorunlara ve Transterapi’ye verdiğiniz yanıta bağlıdır. Bazı insanlar sadece 4 veya 5 seansa ihtiyaç duyarlar ve değişiklikleri oldukça hızlı bir şekilde yaparlar. Bazıları ise daha fazla seansa ihtiyaç duyabilir. Her terapi planı özel ihtiyaçlarınız için özel olarak tasarlanmıştır. Kısacası, herkese uyan tek bir boy senaryo yoktur.

Ayrıca şu detayı hatırlatmakta yarar vardır. Transterapi, problemlerinizi, tek başına şifa bulmasını sağlayacak sihirli bir değnek değildir. Terapilerde sizin gösterdiğiniz çaba da çok önemlidir. Birçok şeyde olduğu gibi, ne kadar çok çaba sarf ederseniz, o kadar çok fayda sağlarsınız ve sonuçlar o kadar çabuk elde edilir.

Transterapi İle Kendine Güveninizi Arttırın

Kendine Güven Nedir?

Kendine güven bir akıl halidir. Hepimiz kendimize güvenerek doğarız, ancak yaşamdan geçtikçe, yaşadığımız zorluklar ve olumsuz deneyimler zamanla kendimizden ve yeteneklerimizden şüphe etmemizi sağlayarak bize güvensizlik duygusunu getirir. Kendine olan güven duygusunun azaldığını hissediyorsan o zaman değişiklik yapmanın zamanı geldi!

Transterapi Kendine Güveni Geliştirmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Etkili olan bu terapi yöntemi, olumsuz düşünceleri değiştirmek, sizi mutlu insan yapmak için, öneri ve olumlu görselleştirme kullanarak çalışır. Ayrıca nerede ve ne zaman ihtiyaç duyarsanız o özgüven duygusundan yararlanmanıza yardımcı olur.

Transterapi Kişiliğimin Değişmesine Sebep Olur mu?

Bunun net cevabı “hayır” dır. Transterapi, içinde bulunduğun kişiyi asla değiştirmez. Sadece olumlu nitelikleri arttırarak, doğduğunuz zamandaki özgüveni ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. İnsanlar, terapi sayesinde çok daha mutlu, daha az stresli ve sinirli olduğunu fark edebilir. Kişiliğinizi hiçbir şekilde değiştirmeyen terapi, sadece birlikte çalışarak, her zaman orada bulunan nitelikleri ortaya çıkarır.

Kendi özgüveninizi yeniden kazanma konusunda yardım edebileceğimizi düşünüyorsanız size yardımcı olmak için biz buradayız.

Transterapi İle Acı Yönetimi

Transterapi’nin birçok ağrı tipini azaltmada oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Tabi ki, bir transtreapisten yardım almadan önce, acınızın neden kaynaklı olduğunu tespit etmek için bir doktora başvurmalısınız.

Akut mu Yoksa Kronik Ağrı mı?

Ağrılar akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılır. Akut ağrı, genellikle çabuk iyileşen, bir yaralanma ya da bir hastalığın sebep olduğu kısa süreli bir ağrıdır. Kronik ağrı ise, genellikle artrit, kanser veya vücudun bazı kısımlarında kalıcı hasara sebep olan yaralanma gibi durumlardan kaynaklı daha uzun süren bir ağrıdır. Bir transterapistin yardımına başvuran kişilerin çoğu bir tür kronik ağrı rahatsızlığından muzdariptir.

Ağrı, vücutta biraz dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunu vurgulayan önemli bir uyarıdır. Buna bağlı olarak da uzun süreli sağlık koşullarında ağrı sinyallerini kontrol etmeyi öğrenmek son derece önemlidir.

Sakin ol… ve nefes al.

Pek çok olay acıyı algılama şeklimizi etkiler. Mesela depresyon veya anksiyete gibi sorunlar ağrının daha şiddetli olmasına sebep olabilir. Bu nedenle ağrıyı hafifletmek için genel tedavinizin yanında diğer alternatif tıp yöntemlerinden yardım almak gerekebilir.

Bu aşamada devreye giren Transterapi, ağrıyı kontrol etmeyi öğreterek ağrının azalmasına yardımcı olur. Kendinizi rahat ve odaklanmış hissederseniz ağrı miktarını azaltmayı öğrenebilirsiniz.

Yukarıda Transterapi ile alakalı merak ettiğiniz bütün soruları yanıtlamaya çalıştım.

Transterapi, sihirli bir yöntem değildir. Sen arkana yaslanıp uyurken vücudunun şifa bulma süreci hızlanmayacak. Öncelikle terapinin, bütün problemlerinizin üstesinden gelmenizde etkili olacağına gerçekten inanmalısınız. Bu işbirlikçi bir süreçtir ve biraz zaman alabilir. Bu değişiklikleri yapmaya karar verirseniz, birlikte olmanız gereken mutlu, kendinden emin ve başarılı insanı yaratabilirsiniz.

Terapi, terapist ve danışan arasındaki ilişkiye çok bağlıdır, bu yüzden benimle konuşurken kendinizi rahat hissetmeniz terapinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerçekten önemlidir. Bu konuyla alakalı terapi almak için bize ulaşın…