TRANSTERAPİ NİN DOĞASI

Transterapi, hem fiziksel hem de psikolojik problemlerin şifa bulmasını sağlamak için kullanılan bir terapi şekildir. Terapi, akıl ve bedende olumlu değişiklikler yapılması için kişinin trans haline sokulmasıyla uygulanır.

Trans durumuna girmek, insan aklının normal bir yeteneğidir. Ancak, sadece belirli zihinsel koşullar altında gerçekleşir. Bunlar ise bir terapistin sözel rehberlik yoluyla sistematik olarak gerçekleşmesine yardımcı olduğu koşullardır.

Her şeyden çok, trans hali bir kişinin dikkat ve konsantrasyonunda ki değişiklikleri içerir. Dikkat odağı daralır ve katıldığı şeyler sıradan uyanış durumundan daha yoğun bir şekilde yaşanır.

Üzerinde odaklandığınız şey, tüm dikkatinizi trans altında tutar, bu nedenle, düşündüğünüz her şeyi deneyimleme eğiliminde olur, hayal edersiniz veya normalden daha canlı ve net bir şekilde hatırlayabilirsiniz.

Transterapi Seansı Sırasında Neler Olacak?

İnsanlar Transterapi seansında hem zihinsel huzur hem de fiziksel rahatlama yaşarlar.

Trans halinde olmak nasıl bir duygu? Transterapi deneyiminin, bunu alan kişiler için ne kadar derin veya sıra dışı olması, kişiden kişiye farklılık gösterir. Çünkü bireylerin farklı doğal cevap verme dereceleri vardır.

Bilincimi kaybeder miyim? Transterapi, uyku hali değildir. Normal olarak, trans durumunda olduğunuzda devam eden her şeyin bilincinde olacaksınız. Bununla birlikte derin bir rahatlama içerisinde olacağınız bu terapi sırasında ne olup bittiğini takip edebilirsiniz.

Seans sırasında her şeyi hatırlamadığınızı düşünüyorsanız, endişelenmenize gerek yoktur. Bu, seanstan aldığınız terapötik faydaları etkilemez çünkü zihninizin bir kısmı, bilincinizden ayrı olarak, terapistin sözlerini tutmaya ve kullanmaya devam etmeye devam eder.

Terapist sizi uyardığında sıradan uyanma durumuna kolaylıkla dönüp dönmeyeceğinize dair uyku ve trans durumu arasındaki farkı bileceksiniz.

Transterapi seansı sırasında uykuya dalma söz konusu değildir. Uykuya dalmak, fazla yorgun olduğunuz durumlarda derin bir rahatlama hissedip dinlendiğiniz için ve seans sırasında yatıyorsanız daha olasıdır. Bu nedenle genellikle rahat bir şekilde uzanmış bir pozisyonda oturmanızı öneririz.

Sorularla Transterapi Seansı

Transterapi seansı sırasında kendimle ilgili derin sırları açığa vuracak mıyım? Bazı seanslarda, şifa aranan problemle ilgili olarak zihinsel materyali yani göz ardı ettiğiniz, başkalarından veya kendinizden sakladığınız materyali ortaya çıkarmak önemlidir. Bunun dışında herhangi bir açığa çıkarma konusu söz konusu değildir.

Transterapi seansı sırasında utanç verici bir şey yapar mıyım? Seans sonrasında kendinizi daha duygusal veya çocuksu hissedebilirsiniz. Terapist sizi rahatlatmak adına yardımcı olduğu için utanılacak hissetmenize gerek yoktur. Genellikle terapinin faydaları, sizin ortaya çıkabilecek hafif ve rahatsız edici davranışlardan çok daha ağır basacaktır.

Transterapi seansı sırasında ya kendimi kontrol etmek istemezsem? Transterapi terapisi, bir miktar kendinizden kurtulmanızı ve yeni bir deneyime açılmanızı gerektirir. Bunula birlikte, terapistin önerdiği şeylere karşılık verdiğinizde, her adımda onun rehberliğinde gitme kararını vermiş olursunuz. Terapistin talimatları ile devam ettiğiniz sürece seansın faydalarını görebilirsiniz.

Terapistinizi, aklınızı kullanmanın yeni yollarını öğrenmenize yardımcı olan kişisel koçunuz olarak düşünmeniz yararlı olabilir.

Ya tekrar uyanamazsam? Bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Transterapi bir uyku hali değildir. Sadece filmlerde veya romanlarda insanlar trans halinde kalıyorlar.

Terapi sırasında terapistiniz, her adımda size rehberlik eder ve çok çaba gerektirmeden düşüncelerinize cevap vermek için basit şeyler ortaya çıkar. Yapmanız gereken tek şey, açık bir zihinle göreve yaklaşmak, terapistin sesini dinlemek, söylenenleri düşünmek ve sonra gerçekleşecek şeylere izin vermek. Bunu yapabiliyorsanız, Transterapi şifa yöntemi ile  faydalar sağlamanız olasıdır.

Yukarıda, Transterapi terapisi hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtlamaya çalıştık.

Bu terapi yöntemini deneyimleyerek, zihninizde yatan ve sizi rahatsız eden düşüncelerden arınmak için Web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Büyük olasılıkla bu deneyimi ilginç ve zevkli bulacaksınız.