Uykusuzluk İçin Transterapi

Transterapi Uyku Bozukluklarının Giderilmesinde Ne Kadar Etkili?

Uyanıksın ve aklın sürekli çalışıyor. 

Yarının yapılacaklar listesi seni unutmayacak kadar çok fazla. 

Vücudun uyumak istiyor fakat aklının başka planları var.

Muhtemelen, bu durumu sende deneyimledin. Uykusuzluk, birçok kişide görülen bir problemdir. Kronik olarak uykudan mahrum kalıyoruz. Meydana gelen uyku eksikliği ise, vücudun kendisini onarım ve geri yükleme yeteneğini sınırlıyor. 

Son dönemlerde oldukça popüler bir şifa yöntemi olan transterapi, uykusuzluk ve uyurgezerlik gibi farklı uyku bozukluklarıyla mücadele eden insanlar için yardımcı olan çözümler önerebilir. 

Uykusuzlukla mücadele eden insanlar için, trans hem beden hem de zihnin gevşemesine ve uykuya dalamama endişesinin giderilmesine yardımcı olur. 

Uykunun sağlık için son derece olduğunu unutmayın!

Uyku sırasında hormon seviyeleri ile zihin yenilenerek, vücudumuz doğal olarak kendini iyileştirir. Kısacası, kaliteli uyku sayesinde zihinsel ve fiziksel sağlığımız daha iyi bir noktada olur. 

Ne yazık ki, derin, dinlendirici ve kaliteli bir uyku bazı durumlarda imkansız olabilir. 

Peki, transterapi uykusuzluk problemi çekenlere nasıl yardımcı olur?

Bunu şu şekilde özetleyebiliriz: Uyku bozukluğu zihinlerimizin derinliklerinde gömülü bir sebepten dolayı kaynaklanabilir. Yatmadan önceki uyuma isteği kaygı ile yer değiştirir. Aslında, stresin düşüncelerimizi bulanıklaştırmasına izin veriyor ve bu nedenle de uyuyamıyoruz. 

Uyku için uygulanan trans hali, huzursuzluğun üstesinden gelmenize ve hızlı bir şekilde gevşemenize yardımcı olur. Uykuya hazırlanmak, dinlenmek ve rahatlamak için yol haritası sunar. Bu sayede derin ve kaliteli bir uyku ile karşılaşmış olursunuz. 

Sanılanın aksine, terapi sırasında sallanan bir saat bulunmaz. Bu problem ile başa çıkmanıza yardımcı olacak olan bir seans “rahatla”, “derin”, “kolayca” ve “bırak” gibi sözcükler kullanılarak yumuşak ve dinlendirici bir ses eşliğinde gerçekleşir.

Denemek ister misiniz? 

Uyku bozukluğunun giderilmesine yardımcı olmak için transterapi yöntemini deneyimleyen kişiler genellikle birkaç seanstan sonra sonuçlarını görürler. 

Transterapi, uyku bozuklukları için tek başına bir tedavi değil, denenmesi gereken bir başka araçtır.

Kısacası

  • Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız,
  • Uykuya geçme esnasında zihniniz sürekli çalışıyorsa,
  • Önemli bir olay yaşadıktan sonra uyumak için mücadele ediyorsanız,
  • Huzursuz bacak sendromu veya uyurgezerlik gibi belirli bir uyku bozukluğu şikayetiniz varsa transterapi yöntemini deneyebilirsiniz.

Kaliteli Bir Uyku İçin Transtrapi’ye Şans Verin

Uyku doğanın ilacıdır. Sağlık için çok önemlidir. Yapılan araştırmalar uyku yoksunluğunu çeşitli rahatsızlıkların sonuçlarına bağlı olduğunu göstermektedir. Kaliteli uykunun, kalp hastalığı, felç ve diyabet riskini azalttığı gösterilmiştir. 

Kaygı, stres, depresyon gibi psikolojik sıkıntılar veya bazı fiziksel rahatsızlıklar uykusuzluk problemi yaşamınıza sebep olabilir. 

Bütün bunların dışında uykusuzluğa sebep olan en önemli neden ise, iç diyaloğunun uyanık kalmasıdır. Yani gece uykuya geçmeden önce stresli bir olayı düşünebilir, çözülmemiş sorunları zihninizde tekrar tekrar çözmeye çalışabilirsiniz. Bu da uykuya dalmanızı geciktirir.

Bu şikayetler doğrultusunda devreye giren transterapi, zihinlerimizin kapanmasına, vücudun rahatlamasına ve sonunda derin bir uykuya ulaşmanıza yardımcı olur.

Uykuyu Teşvik Edici Transterapi Programı Size Şu Şekilde Yardımcı Olur:

Fiziksel Rahatlama: Trans, genel olarak, vücuttaki gerilimi hafifletmek ve stresi azaltarak kasları gevşetmek için adımlar sağlar. Trans halinde, solunum ve odaklanma teknikleri kullanılarak vücudun tamamen gevşemesi sağlanır.

Zihinsel Rahatlama: Trans durumu, meditasyon ile benzerlik gösterir. Tıpkı meditasyon gibi, artmış farkındalık ve odaklanma halidir. Transterapi seanslarını düzenli takip ederek, uykusuzluk için ortaya çıkan endişeyi akıldan çıkarmayı başarabilirsiniz. 

Bilinçli düşüncelerinizden uzaklaşmaya ve çevrenizde olup bitenlerden uzaklaşmaya çalışın. Deneyimleyeceğiniz transterapi, iç düşüncelerinizi yavaşlatmanıza, düzenlemenize ve odağınızı başka noktaya çekmenize yardımcı olur. 

Uykuya Geçme: Düşünülenin aksine trans, uyku hali değildir. Trans halindeyken bilinciniz açıktır. Trans durumundan sonra uykuya geçmeniz ise son derece kolaydır. Zihinsel ve fiziksel olarak rahatladığınızda, basit öneriler uykuya daha çabuk geçmenize yardımcı olacaktır.

Trans Uykusuzluk Probleminizi Çözmenize Yardımcı Olur

Seni kaliteli bir uykudan alıkoyan nedir? Gelecekle ilgili endişe, stres, geçmişle ilgili pişmanlık vs.

Eğer uzun bir süredir uykusuzluk problemi yaşıyorsanız, uyuyamamanız artık bir alışkanlıktır. Bilinciniz bu durumun normal olduğuna inanıyor ve aklınıza o şekilde kalacağından emin olduğunu söylüyor. 

Transterapi, size bu seviyeye inme, bilinçsiz düşüncelerinizin kontrolünü alma ve uyumaya hazır olduğunuzda aklınızı kapatma fırsatı verir. 

Uykusuzluk probleminiz için hangi yolu seçerseniz seçin, terapinin isteklilik gerektirdiğini unutmayın! 

Herhangi bir gelişim programında olduğu gibi sonuçları görmek için istekli olmalısınız. 

Anında süper sonuçlarla karşılaşmayı beklemeyin ve bu sebeple de cesaretinizi kırmayın. Sonuçlara ulaşmak birkaç seans gerektirebilir. Bu nedenle denemeye devam.

Transterapi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya transterapi yöntemini deneyimlenmek için bize ulaşabilirsiniz.