Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Yaşam koçluğu;  istek, niyet ve taleplerinizi yaşamın akışına, yaşamın akışını gerçeğe döndürmeye hizmet eder. Yaşam koçunuz ile görüşmenizde hedeflerinizi masaya yatırır ve planlayarak, önünüzde bulunan engelleri saf dışı ederek gerçekleştirmeniz amaçlanır. İçinde bulunduğunuz durumdaki açmazları çözebilmeniz için yaşam koçunuz çeşitli yollar ve araçlar sunacaktır. Sahip olduğunuz ve içinizde bulunan cevheri gün ışığına çıkarmak ve bakış açınızı genişletmek için alacağınız bir danışmanlık hizmetidir.

Yaşadığınız problem her ne ise, yaşam koçu bunu yargılamaz. Gelecekte olmasını istediğiniz yaşamı yaratmanız için yardımcı olur. Probleme neden olan unsurların ortaya çıkarılması, daha geniş bir perspektiften yeni ilerleyiş yollarının bulunması ve bakış açınızın yeniden yapılandırılması ile ilgilenir. Yaşam koçluğu, şu an bulunduğu ortamda huzur ve istekten yoksun olanlar için oluşturulmuş bir güçlendirme programıdır.

Yaşam koçunuz kendi bakış açısından değil, sizin bakış açınızdan yola çıkar ve sizin bakış açınızı genişletmeye, bakış açınızdan yol almanıza yönelik çalışmalar gerçekleştirir.

Yaşam koçunuz ile yapacağınız ön görüşme için her hangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Yaşam koçunuz ile anlaştığınızda almayı kabul ettiğiniz seanslar ve yapacağınız süreli çalışmalar ücretlidir.

Yaşam Koçluğu Neden Gereklidir?

Bulunduğunuz yeri sorgulayın… Bulunduğunuz yer olmak istediğiniz yer mi? Zihninizin size ne söylediğini dinleyin. “Keşke”leriniz ve “aslında”larınız çok mu? Sonuçlara odaklanamıyor musunuz? Harekete geçmek istediğiniz halde, sürekli engelleri mi görüyorsunuz ve gördüğünüz engeller sizi düşünürken bile yıldırıyor mu? Kendinize çizdiğiniz yol haritası çetrefilli ve çok aşamalı mı, karışık ve grift mi? Bütüne bakarak istediğiniz cevapları bulmanız için Yaşam Koçluğu almak size iyi gelecek.

Herkes benzer duyguları yaşıyor. Olumsuzluklar, korkular, endişeler herkesin yaşadığı duygulardan… Geçmiş ve gelecek hakkında gelişen doğal dürtüler, hale hazırdaki iş, ev, aile hayatındaki alt üst eden koşullar bir kişiye –sadece size- ait özel durumlar değil. Yalnız değilsiniz. Bununla birlikte yalnız olmadığınızı bilmek sizi rahatlatmaz. Çıkış yolu bulmak istiyor, bulduğunuz yollar için adım atmak istiyor ve bunu nasıl başaracağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Kendinizden ödün vermeden, benliğinizi arka plana atmadan, yine siz kendiniz olarak Yaşam Koçluğu alarak hayatınıza yeni bir sayfa açabilir ve değişimi yaşayabilirsiniz.

Yaşam Koçu sizin hayatınıza rehberlik eden, yaşamınıza yön vermenize katkı sağlayan bir liderdir. Karasızlıklarınızda, sıkışıp kaldığınızı hissettiğiniz anlarda bir kurtuluş, bir çare, bir çözüm yolu aradığınızda yaşam koçunuz size desteğe hazırdır.

Hedefleriniz var, hayalleriniz var… Kendinize yeni bir hayat kurmak istiyorsunuz. Kendinizi yeniden keşfetmek istiyorsunuz. Hayatın farklı alanlarına temas etmek, kendinizi yeni alanlarda görmek, o alanlar içinde yeniden var olmak istiyorsunuz. Kendinizi yönetmek istiyorsunuz ama bu ilerleyişten memnun kalmayı da istiyorsunuz. Bir aynadan kendinizi görür gibi, aynadaki aksinizi güçlendirmek için alacağınız Yaşam Koçluğu sizi daha güçlü, daha kararlı, daha atak ve sonuç alır hale getirecek.

Kendinizi iyi yönetmeniz, başarısızlıklarınızı bile kutlamanız anlamına gelir. Kendinizi iyi yönetmeniz, yaşamdan tatmin olmayı getirir. Sahip olduğunuz değerleri korumayı ve onlara sahip çıkmayı getirir. Daha az ödün vermeyi, kendiniz gibi olmaktan vazgeçmemeyi getirir. Daha iyi ifade edebilmeyi, daha iyi dinlemeyi, kendinizle ve çevrenizle sağlıklı alışverişi getirir.

Sorumluluklarınızı yerine getirirken hevesli, istekli ve tam motive olmuş bir ruh hali içinde olmak tüm süreçleri kolayca aşmanızı sağlar. Yaşam koçunuz sizin kendi başınıza başarabileceklerinizi başarabilmeniz için size yol açar. Yaşam koçluğu seansları kendinize yeniden kavuşmanızı ve kendinize duyduğunuz güveni perçinlemeyi amaçlar. Kaybetmekte olduğunuzu düşündüğünüz huzuru, mutluluğu yeniden yakalamanızı sağlar. Yaşam koçluğu size sihirli bir değnek vermez, ki zaten ihtiyacınız olan da bu değildir. Sizin zaten içinizde olan istekleri, bazı çözümsüz gözüken çıkmazlardan uzaklaştırarak yeni akış yolları ile gerçekleştirme özgürlüğünü yakalarsınız.

Yaşam koçluğu aldığınızda, seanslar içerisinde deneyimlediğiniz çözüm yolları size hayatınızın geriye kalan tüm zamanlarında katkı sağlar. Bir sorundan sıyrılmak için uyguladığınız çözüm yolları, bir öncekine benzemediğini düşünseniz bile bir sonraki ihtiyaç anında sizin durumu analiz ederek çözüme daha kolay ulaşmanızı sağlar. Yaşam koçluğu, kişinin yaşam koçluğu çalışmalarına “evet” dediği andaki sorunları çözmeye yararken, aslında kişinin hayatının geri kalan kısmı için de yeni bir öğrenme süreci geçirmesini sağlayarak, düşünce, davranış ve tutumlarını kontrol altına almasının sırlarını verir. Kişinin kendine olan özgüvenini yerine getirirken, herhangi bir zamanda yaşama ihtimali olan durumlar için öz gücünün farkına varmasını sağlar.

Birçok sorun çözülmez değildir. Birçok sorun biter ve yenileri gelecektir. Her yeni sorunu düşünüp eyleme geçmek konusunda kararsız ya da basiretsiz bir tavır takınmaktan ziyade, analitik bir çözümleme ile istenilen sonuca yönelme, kişinin olası krizlerin öne geçmesini sağlar. Yaşam koçluğu, duygular ile düşüncelerin birbirine karışmış, iç içe girmiş ve dolaşmış halini açarak, sistemli bir hale getirir. Yaşam koçu, durum analizinden eylem haritasına kadar, eylem haritasındaki aşamalar arasında geçişleri kolaylaştırmaya kadar, başarılmışları kutlayıp yeni hedeflere bağlanmaya kadar her biri ayrı dinamiklerden oluşan tüm bu olanları bir denklem içerisinde yaşamayı gösterir.

Yaşam koçluğu, günümüzün hızla akan ve büyük bir telaş içinde geçen insan hayatını daha verimli, daha huzurlu geçirmesinin bir yolu olarak gereklidir. Hayata dışarıdan ve içeriden bakabilmeyi, pürüzleri temizlemeyi ve yoluna devam edebilmeyi kolaylaştırır. Bir zihin bu şekilde düşünmeye ve gerçekleştirmeye başladığında bir nevi kendi hayatının doktoru olarak kendi kendini tedavi etme yeteneğine kavuşur. Ki, yaşam koçluğunun istediği yaşam koçu ile bağımlılık ilişkisi değil, yaşam koçunun yardımı ile kişinin kendini gerçekleştirebilmesi yönünde kurulacak sağlıklı bir ilişkidir. Bu nedenle, yaşam koç edinmeniz için size güvenilir bir ortam sunmaktayız.

Hemen Ara:
Cep: 0530 966 2576
Sabit: 0242 316 2576

Ya da biz seni arayalım:

HEMEN ARA
YOL TARİFİ AL
× How can I help you?